avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate keops3333

Activitate keops3333

Răspuns la discuția Ce anume ar trebui sa fac?
bun am incercat cu psholog dar indrumarile si lucrurile care mi le-a zis nu au mers .Si pur si simplu nu au nici o logica si nici o etica,deci face lucruri fara sens si injuraturile si violenta care o manifesta e coplesitoare.Daca ma da afara din casa si eu am lucrurile si in casa sunt copii mei ce ar trebui sa fac?
Răspuns la discuția Ce anume ar trebui sa fac?
bun si in caz de plangere la politie care ar fi temeiul? Pentru ce ar trebui sa fac plangerea?
Răspuns la discuția Ce anume ar trebui sa fac?
bun si alta cale nu exista inafara de divort?
Buna am unele nelamuriri privind urmatoarele aspecte
Sunt casatorit de aproximativ 5 ani de zile si cu actuala sotie am 2 copii unul de 2 ani si celalalt de 3 ani problema este in felul urmator :
Locuim in apartamentul bunicului ei ea dupa a doua nastere a ramas cu unele probleme atacuri de panica,anxietate si unele probleme cred eu care tin de ordinul pshic in momentul de fata eu am ramas fara servici si urmeaza a-mi gasi un alt loc de munca (sper).Sotia se manifesta in termeni improprii conditiilor de convietuire a unei familii.Ex: ma injura mereu,ma jigneste,bate copii cateodata adica isi iasa din fire in mod mai exact am inregistrat-o de cateva ori pentru a le arata parintilor acesteia ceea ce face pentru a lua masurile care se impun insa fara rezultat.Mai nou ia copii si ii duce la maicasa la prietene sau unde mai merge fara a ma intreba sau eu fara a avea o anumita autoritate (aici trebuie sa recunosc ca e si din vina mea pentru ca am lasat foarte mult de la mine ) Nimeni nu i-a nici o masura pentru a opri aceasta situatie.Cum ziceam locuim in apt bunicului ei si ma scoate mereu afara imi arunca hainele din dulapuri mi le gasesc pe jos prin casa deseori ascunde lucruri care sunt cumparate de catre mine evident.Are un comportament foarte vulgar si care nu cred de fapt sunt sigur ca nu face bine copiilor acesta fiind si motivul pentru care mai stau in acel apt copii.Va rog dati`mi unele idei despre ce ar trebui sa fac sau unde sa apelez?
Ce se intampla daca sunt inculpat si la al 2-lea termen nu ma prezint?
Sau ce motive pot invoca
Primul termen a fost acum o luna iaar acum este al 2-lea termen.In primul termen am cerut termen pentru angajare avocat si ei pentru citarea partilor.
Răspuns la discuția Inselaciunea
si daca prejudiciul nu este recuperat?
Răspuns la discuția Inselaciunea
care anume ar fi pedeapsa pentru amandoua dosare,cumva sa primesc suspendare nu pot?
Răspuns la discuția Inselaciunea
un avocat bun care sa merite banii care ii dau cel putin daca tot dau banii sa am ceva sanse,Eu sunt di Alba Iulia.
Răspuns la discuția Inselaciunea
Bun insa eu deja am al doilea termen in primul proces ,pot amana de exemplu pe baza de motive medicale pentru a imi angaja un avocat sau cum anume ar trebui sa procedez deoarece in prima faza am cerut deja termen pentru angajarea unuia.Si daca partile vatamate dintr`un totall de 15 se prezinta doar 3 ce anume se intampla?(precizez ca la primul proces au fost prezenti doar 3 parti vatamate constituite parti civile daca cineva doreste sa vada cazul in mare pe portalul instantelor e in alba iulia judecatorie dosarul 1800/176 urmatorul termen 31.05.2011. daca in primul proces primesc suspendarea in cel de`al 2-lea as mai putea beneficia de ea avand in vedere ca faptele au fost comise in acelasi timp? Sau as putea cumva sa le conexez?Si o ultima intrebare avand in vedere ca am prima data aceste probleme si nu am mai avut probleme de ordin penal niciodata si ca am 2 copii mici sunt intretinator de familie ajuta cu ceva?Va multumesc pentru raspunsuri.
Discuție Inselaciunea
Buna am de catva timp 2 procese pe rol de ordin penal(unu e ca am inselat niste persoane pentru munca strainatate si m`am dat drept functionar apia(directia agricola) un prejudiciu de 7600 de ron insa nu i`am restituit si am avut primul termen amanat pentru lipsa de avocat,al doilea proces consta in inselarea unor persoane pentru termoizolarea imobilelor dar aici nu am avut intentia de a ii insela deoarece in tot timpul acesta aveam un PFA pe numele meu nu mi`am dat datre false sau alte calitati insa nu am mai putut executa lucrarile deoarecem`am blocat financiar si am avut si un accident rutier si am ramas invalid de mana dreapta acum am primul proces in cel de`al doilea dosar ce ar trebui sa fac sa scap fara executare a pedepsei .Precizez ca in primul dosar am fost retinut si am fost arestat 15 zile recunoscand ceea ce am facut.Ce atitudine ar trebui sa am in continuare