avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1511 soluții astăzi
Forum Activitate Eli_Marina

Activitate Eli_Marina

Buna ziua.
In urma unei "tepe" pe care am luat-o, in data de 6.05.2011, prin intermediul site-ului [editat] (am luat o teapa in sensul ca am comandat de la o persoana doua perechi de pantofi, si, dupa ce am ridicat coletul de la posta, colet care a fost expediat cu mandat ramburs in valoare de 150 ron, in colet am descoperit ca nu erau cele doua perechi de pantofi, ci o borseta [editat]), am depus la inspectoratul de politie din orasul in care locuiesc o plangere pentru inselaciune (in 9.05) impotriva persoanei de la care am comandat pantofii, plangere in care am explicat ceea ce s-a intamplat, cum au decurs discutiile intre mine si acea persoana prin site-ul mai sus mentionat, ce dovezi am impotriva acelei persoane, etc.Am dus plangerea la politie, mi-a primit-o un agent de politie si mi-a spus ca voi fi citata sau sunata, pentru a ma prezenta la declaratii.Am trei intrebari:1. Ar fi trebuit ca, in momentul in care acel agent mi-a luat plangerea, sa imi dea un numar de inregistrare al plangerii?(intreb pentru ca nu am primit vreunul) 2.Citatia de la politie este recomandata sau ...se lasa pur si simplu in posta?(usita de la cutia mea postala se deschide f usor, iar la cat de curiosi, ca sa nu spun altfel, sunt vecinii mei, este posibil ca politia sa o fi trimis, dar eu sa nu o mai fi gasit in posta :() 3.In cat timp, din punct de vedere legal, ar trebui ca politia sa imi dea un semn (sa ma cheme la declaratii sau ...orice)?
Va multumesc anticipat.O zi buna!