avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Activitate manea1984

Activitate manea1984

Este un popa care isi face parohia lui si vrea sa fie cum vrea el... prima rugaminte pe care i am facut o a fost sa mute clopotul de langa gardul meu ( este la un metru ) si mi a zis ca o sa faca acest lucru ... inca mai astept desi a trecut jumate de an poate si mai mult; am inteles ca si alti vecini s au plans de boxe dar nu s a ajuns la nici un consens! mai mult decat atat cand i am zis prima data despre clopot a inceput sa vb prin biserica de noi ca nu il lasam sa bata clopotul si lucruri d astea ( punctul meu de vedere e ca nu e om cu care sa te intelegi )
Plangerea se face la politie sau la o alta autoritate?
Imi cer scuze poate ca nu m am facut pre bine inteles; biserica are 2 boxe destul de mari pe fatada ei una din ele indreptata spre casa mea pe care le foloseste in fiecare sambata si duminica dimineata incepand cu ore gen 7-8 ( asta se intampla de cateva saptamani bune si nu stiu cat mai rezist eu)
Buna ziua,

Am o mare problema cu sonorizarea prea puternica a bisericii vecina cu mine; in plus de asta ei au montat clopotul bisericii exact langa gardul meu la nici un metru .
Am nevoie de un sfat pentru a sti ce cale sa urmez