avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1058 soluții astăzi
Forum Activitate anamaria123

Activitate anamaria123

buna!ma numesc ana,am 22 ani si cred k am un inceput de schizofrenie...nuj cand a inceput totul dar acum simt k pur si simplu o iau razna...acum 8 luni de zile mi-am facut un prieten,treceam printr-o perioada f proasta si nu aveam chef de prietenii sau ceva de genul dar tutusi am continuat chiar daca nu ma atragea nimik la el,eram impreuna din lipsa de ocupatzie,nimik serios...pe timpul acela consumam niste prafuri legale,nu ma interesa de nimeni ji de nimik cu atat mai putzin de el,pana sa afle am stat o saptamana drogata fara sa dorm vorbeam cand si cand cu el si atunci ii vorbeam urat fara nikiun motiv,dupa acea saptamana i-am spus ce s-a intamplat si a crezut k a fost o chestie de moment si k n-am sa mai fac acelasi lucru am crezut si eu dar nu a fost delok asa...dupa cateva zile am inceput din nou fara sa stie el,nu-i raspundeam la telefon nu mai vorbeam cu el desi el ma cauta tot timpul imi spunea k ma iubeste k vrea sa ma vada iar eu nimik,bn ne mai intalneam din cand in cand si eram foarte distanta ji nepasatoare nu credeam nimik din ceea ce-mi spunea,la un momendat i-am spus =uite eu ma droghez asta vreau sa fac nu are rost sa mai contunuam cu reelatzia asta,nu vreeau sa te fac sa suferi,e mai bn asa=dar cu toate astea el nu a vrut ssa se desparta de mine din contra imi spunea k o sa ma ajute k ma accepta oricum as fi...i-am zis =bn dar sa nu-mi reprosezi nikiodata nimik pt k tu ai acceptat situatzia asta= si am contunuat cu nebuniile mele,ma suna eram in club drogata ii spuneam sa ma lase in pace k nu am timp de el iar el insista pana venea akolo ma vedea se uita la mine,nu zikea nimik,pleca inapoi akasa si se intorcea dimineatza sa ma ia pt k imi era f rau...aveam momente in care constientizam ce-i fac si k nu merita nimik din toate astea si incepeam sa plang sa ma simt vinovata sa-l rog sa ma lase in pace ca relatia asta nu are nikiun viitor,ii spuneam =tu crezi k prietenii tai nu vad ca ma droghez?poate ei acm rad de tine k esti cu mine,k sunt o drogata=mereu ini spunea k nu-l intereseaza ce spun prietenii lui,imi parea f rau de el dar nu vroia sa stea departe de mine...si am tinut-o asa 2 luni de zile,la un momendat credeam k ma vorbeste de rau la prietenii lui,k se preface ca.l intereseaza de mine,k isi bate jok de mine ji mereu ii reproseam cate ceva desi el nu facea nimik,credeam k e imposibil k cineva sa accepte atat de multe chestii fara sa aibe un interes ascuns.A venit si revelinul,l=am facut singura in camera de la camin,drogata normal cu toate ca el s-a rugat de mine 2 saptamani sa merg cu el la munte si nu am vrut,seara aia a fost fatala pt mine,stia ca sunt singura si statea numai cu telefonul in mana ore intregi numai sa nu ma simt singura,sa-mi spuna k isi dorea sa fim amndoi akolo...a fost un sok puternit pt k in sufletul meu stiam k ma iubeste,toata lumea imi spunea asta,stiam k o sa-l distrug,stiam k o sa pierd singura persoana care ma iubeste cu adevarat si k intr-o zi am sa regret...Din noaptea aia am zis =STOP,de acm in colo n ma mai droghez!=si asa am facut,de 6 luni nu m-am mai atins de nimik si niki nu vreau...regret m ce am facut...

Am ajuns sa-l iubesc...
Toate problemele mele cu drogurile au trecut dar au ramas halucinatiile care vin si trec...de exemplu,chiar cred k toata lumea e impotriva mea,simt ca nu mai am prieteni,pprefer sa stau si gura decat sa stau cu persoane care nu ma suporta sau stau din interes langa mine,oricine s-ar apropia de mine cred k are un interes ascuns de face lucrul asta...Aseara am fost la prietenul meu,cu care am o relatzie de 8 luni ce-i drept am fost despartzitzi o luna pt k o luasem razna in banuiam mereu si daca se ducea pana la scara eu credeam k se intalnesste ku vre-o fata,mereu mereu ii spuneam akeleasi lucruri ji ne certam f tare el incerca sa-mi explice mereu k nu e ceea ce cred eu,pana cand s-a despartzit de mine pt k nu mai putea,imi spunea k ma iubeste dar nu mai poate continua asa...in luna asta am suferit fm stiam ca e vina mea,i-am promis k o sa ma schimb k o sa termin cu banuielile mele cu verificarile mele,pana la urma mi-a sp k ma iubeste prea mult si isi doreste sa fie cu mine dar sa termin cu isteriile...Doua saptamani a fost frumos,n-am avut probleme a fost perfect dar de 3 zile am luat-o iar razna...verificari peste vrerificari,tot felul de scenarii in cap fara motiv,absolut fara motiv.simt k il pierd din crizelor mele si scenariilor mele din cap,daca imi spune =nu am niki-o treaba cu fata aia=eu stau si ma gandesc da nu are treaba cu ea dar poate are cu alta,orice cuvant il analizez pe toate partzile si il intzeleg cum vreau eu nu cum trebuie.nu e vorba numai de el si de persoanele din jurul meu banuiesc pe toata lumea ca vrea sa-mi faca rau,incep si vorbesc singura si imi fac scenarii simt k nu mai suport.aseara m-am intalnit cu prietena mea,singura mea prietena pt k nu mai vb cu nimeni inafara de ea ji i-am povestit cm ma port cu prietenul meu dar m-a surprins spunandu-mi k asa ma port cu toata lumea de la un timp,k sunt nervoasa k interpretez gresit tot ce m-i se spune ji k ar putea fi semne ale schizofreniei ji asta ma sperie si mai taree pt k tatal meu este internat la un spitaln dee boli mentale si nu ar fi exclus sa am si eu ceva....va rog ajutatzi=ma nu stiu ce sa fac,sunt disperata am ramas decat cu prietenul meu p care o sa-l pierd din cauza nebuniei mele ji cu fata asta cu care stau in casa in rest nu mai vorbesc cu nimeni,nu ma suna nimeni ji daca ma suna cineva nu raspund...ce sa fac?mi-e frica sa nu raman singura de tot...