avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Activitate gynutza_sweet

Activitate gynutza_sweet

Răspuns la discuția mostenire
ce inseamna succesiune?
Răspuns la discuția mostenire
si inca ceva,din cate stiu eu de la tata actul de proprietate sa pierdut ceva de genul, cum poate face rost de altul?
Răspuns la discuția mostenire
deci dak noi suntem toti de acord sa vindem nu-i nici o problema si nu e nevoie sa ajungem pe la tribunal?
Răspuns la discuția mostenire
sa inteleg ca trebuie dezbatuta mostenirea...imi cer scuze dar nu am avut de-a face cu asa ceva si chiar nu stiu mai nimic.
Răspuns la discuția mostenire
aha..si daca tata vrea sa il vanda are nevoie de aprobarea noastra?
Discuție mostenire
Buna ziua.am o intrebare si daca ma poate ajuta cineva v-as fi foarte recunoascatoare. Am 21 de ani iar mama mea a murit acum 7 ani,ne-a ramas mostenire de la ea niste terenuri,dar ea mai are 2 frati vitregi,adica sunt frati doar de mama,dar numele lor erau diferite. pe actul de proprietate e tecuta ca mostentoare doar ea,. Acele terenuri ne revin noua copiilor ei si sotului? sau se impart si cu fratii ei?
sunt casatorita si am o fetita in varsta de 2 ani,nu ma mai inteleg cu sotul si il banuiesc de adulter. nu stiu ce sa fac,daca plec de la el si iau fetita cu mine ma poate acuza de ceva? sau ar trebui sa las fetita la el si sa inaintez mai intai actele de divort...va rog frumos sa ma lamuriti