avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 784 soluții astăzi
Forum Activitate octavi

Activitate octavi

Răspuns la discuția Permis suspendat
multumesc pentru raspuns, da prea mare ajutor nu e, sfaturi concrete nu sunt, (se poate face cerere pt urgenrarea cazului sau in cazul ca depun permisul ar fi sanse ca dupa 15 zile dovada se poate prelungii) da multumesc si pentru atata sanatate
buna, cer putin sfat celoc care sunt in masura sa faca asta
am fost oprit in trafic acum cateva zile, in urma verificarilor facute masina cu nr de ungaria era radiata, m-am deplasat la politie ....declaratii etc am declarat ca masina am cumparat-o de 2 luni pe buna credinta si ca proprietarul nu radiaza masina urmand sa ne auzim la tel. neavand permisul asupra mea nu a fost luat, am primit atunci o instiintare de la agent sa predau permisul in termen de 5 zile urmand sa primesc o dovada pe 15 zile cu drept de circulatie dupa care se suspenda dreptul pana la solutionarea dosarului.
daca nu predau permisul in aceste 5 zile ce se intampla? pentru ca cu dovada care o primesc chiar daca se poate prelungii dupa cele 15 zile eu nu pot circula in strainatate unde merg mai mult, iar urmatoarea zi dupa acest incident am inceput rezolvarea problemei cu masina pt. verificare, autenticitate talon nou carte de identitate etc pentru a pune masina in regula. problema este ca am nevoie de permis nu de dovada pana rezolv masina si de aceea nu l-as preda inca in cele 5 zile
si inca ceva sfaturi pentru rezolvarea cat mai rapida a dosarului.
multumesc