avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1065 soluții astăzi
Forum Activitate dora57

Activitate dora57

Intreb pt.baiatul meu.Lucreaza in sanatate din anul 2006 pana in prezent pe postul de asistent medical la psihistrie cu studii superioare.Dupa abrogare Decretului 92/1976 in 01.01.2011Cartea de munca i-a fost data acasa din acel moment nu prea stie nimic din situata anilor de munca.Am inteles ca are niste nelamuriri pe care cei de la personal nu prea vor sa le dea. In ficcare an are concediul de odihna mai putin cu 2 zile,cei de la personal spun ca nu se poate face modificarea,asa merge mai departe in ficcare an Care este modalitatea de a vedea toata perioada lucrata pina acum?Multumesc !
.
Am dreptul de a cere o copie dupa cartea mea de munca electronica? Lucrez din anul 2006 . Multumesc?
Sunt nascuta in 29 .10.1957in orasul Baia Mare.Am lucrat in minerit 30 ani si 8 luni efectiv,am un stagiu de cotizare realizat pina in 16.12. 2008 de 37 ani ,8 luni ,din care in gr.II -23 ani,11 luni,;5 ani,7 luni in conditi deosebite;2 ani,3 luni,conditi normale.Din 16.12.2008 sunt in pensie de invaliditate.As dori sa stiu cind pot intra in pensia de batrinete si daca mai beneficiez de aceea reducere de 7 ani de grupa a-ll-a .Multumesc !