avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Activitate annaysse

Activitate annaysse

Răspuns la discuția Recuperare bunuri
Va multumesc pentru promptitudinea cu care ati abordat problema mea....dar daca am mesaje cu privire la restituire...ca eu am cautat sa vorbesc mai mult prin mesaje....avand in vedere ca incepuse sa devina din ce in ce mai suspecta amanarea......dupa ca mi l-a dat.....etc.....credeti ca nu vor avea nici o importanta atunci cand voi face plangerea....si v-as mai ruga sa-mi ziceti si mie unde trebuie sa ma duc ....ce trebuie sa fac.....cui sa ma adresez....marturisesc ca nu stiu nimic in domeniul justitiei.....pentru ca nu am avut niciodata probleme.....
Am avut incredere intr-o prietena buna....si ....am rugat-o sa-mi tina aurul la ea...pentru ca fratele meu a crescut si venea cu diverse persoane in casa ...si imi era frica ca o sa-mi dispara ...asa ca am rugat-o sa mi-l tina la ea o perioada. Ne-am certat si am lasat sa treaca o perioada, iar acum am rugat-o sa mi-l inapoieze, numai ca ea isi aminteste ca mi l-a dat....a trimis si pe alta prietena la ea sa-l caute si evident ca nu l-a gasit....si tot sustine ca mi l-a dat....sunt cu moralul la pamant....nu stiu ce sa fac ...cum sa procedez....sa pot sa recuperez ceva...macar bani....macar legal....sa fie ceva care sa-mi faca dreptate....nu cred ca e corect atunci cand dai cuiva ceva in grija ca persoana sa nu-ti mai inapoieze acel ceva....pentru ca nu mai vrea pur si simplu,....nu mai recunoaste nimic...etc ...ce as putea face...?...Va multumesc anticipat!