avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Activitate f1re22

Activitate f1re22

Răspuns la discuția ACCIDENT AUTO
buna seara,vreau sa aduc aminte ceva consistent la dosarul meu de dauna,cei de la carpatica au luat semnatura mea dupa dosarul de dauna,si au puso(copiato) pe un alt document in care nu prezenta toate daunele si in care eu eram de acord cu ele si cu un accept de 5000 lei,cu care eu nu am fost deacord.
ce pot face in cazul acesta ,cu astia nu e cale de rezolvare? ma puteti ajuta?




Răspuns la discuția ACCIDENT AUTO
salutare,deci azi 17.10.2011 m-am prezentat la carpatica pentru a rezolva cazul,ma duc direct la director,MOLDOVEANU AUREL, ma trezesc in fata cu o foaie ,o revizuire a devizului de reconstatare,la care nu era fff multe repere trecute ,lonjeroane,parbriz, in fine,imi da o foaie precum ei ma despagubesc cu 5000 lei si am 3 modalitati de a rezolva acest caz:
1. sa accept acei bani si sa imi repar masina singur
2.sa bag masina in unu din service-ul lor si sa o repar acolo
3.sa duc masina sa o repar unde doresc si sa le aduc factura,la care ei sa faca investigatii sa ma despagubeasca.
Deci in primul rand ei cand au facut reconstatare, prima de fel,au trecut tot ce era avariat pe masina din urma accidentului si dupa dovada de la politie,acum au schimbat constatarile nu se aseamana una cu alta,despagubesc doar ce vor ei,dar nici motiv sa imi dea scris ca ...respectiva piese nu o despagubim pe moivul X...
deci in concluzie mi-au dat o foaie cu reconstatarea facuta de ei cu suma de 5000 lei,sa imi repar masina.
Ei tot ce fac este UN MARE ABUZ.







Răspuns la discuția ACCIDENT AUTO
bun,m-ati lamurit cu o problema,problema acum este cum rezolv? cum fac sa descopar VR a autovehicului? deci cei de la carpatica mi-au facut decat o oferta....adica sa o accept pe asta...si cazul este inchis....,daca eu refuz aceasta oferta,ce trebuie sa cer,o VR ?cum trebuie sa procedez ca sa rezolv aceasta problema,va multumesc extraordinar de mult
Răspuns la discuția ACCIDENT AUTO
treaba este ca ei nu vor sa imi dea o suma mai mare,cu suma asta de 5300 ron nu pot sa repar masina nici la un service de mana a 3-a,adica suma este infirma,cum trebuie sa procedez in acest caz? ori sa accept sa introduc masina intr-unu din service-ul cu care ei au contract ?
Răspuns la discuția ACCIDENT AUTO
ma puteti ajuta cu un raspuns?,sorry pt majuscule si pt alt subiect .multumesc pt intelegere
Răspuns la discuția ACCIDENT AUTO
de ce ar trebuie sa imi dea accept sau respingere? am act politie..proces verbal decaratii,etc etc etc,
Răspuns la discuția ACCIDENT AUTO
buna ziua, saptamana aceasta am depus la cei de la Carpatica o notificare,prin care erau obligati ca in termen de 2 zile lucratoate sa raspunda,nu am primit de la ei nimic,luni sunt la CSA pentru a face plangere.Va tin la curent cu aces subiect
Discuție ACCIDENT AUTO
buna ziua,ma numesc T.Alexandru,in urma cu 3 saptamani mergeam pe Str.Orsova,drum cu prioritate,la intersectie cu str. Dezrobiri un nene care avea indicatorul cedeaza trecere nu s-a asigurat trecand prin intersectie cu 80km/h,tamponandu-ma si distrugand indicatoarele de circulatie,neavand telefonul la mine un cetatean a sunat la politie,in fine vine politia,constata cine este vinovat si ne trimite la sectie pentru PV,mergem a2-a zi la politie,vinovatul isi recunoaste fapta i se retine permisul de conducere si amenda.Toate bune pana aici,el are asigurare la carpatica..asta problema,ma duc la constatare la care domnu de acolo Radulesc Daniel....pai unde e si cealalta masina?...aaa o sa dureze ani de zile si nu o sa iti recuperezi nimic,ai facut poze la locul accidentului?? ..la care eu...domnule eu nu sunt fotograf:)..i-am zis pozele sunt la politie.dupa ceva vreme imi spune..mai bine te duci iti iei piese de la SH,e un parc de dezmembrari pe SOS Alexandriei te duci frumos iti iei piesele si asa iti faci masina mai bine tu,ca sunt piese originale nu after market,in fine se face deviz.....mda masina e avariata foarte rau,dupa ce am terminat discutia cu el am plecat la un service auto,unde firma la care lucrez la ei repara masina.Dupa 2 sapt. dau o fuga pana la cei de la carpatica unde era si inspectorul,si ma intreaba unde sunt pozele cu cealalta masina,ca trebuia eu sa i le aduc,sa il aduc si pe vinovat.L-am intrebat de dosar nimic a zis sa astept mult si bine.
Ce pot face in aceasta situatie?Firma la care lucrez are nevoie de masina,seful nu este dispus sa plateasca el si dupa sa isi recupereze banii de la asigurator.va rog frumos daca pute-ti sa ma ajutati! VA multumesc!