avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Activitate tana90

Activitate tana90

Răspuns la discuția Admitere INM 2013
poate sa mearga altcineva in locul tau sa faca cerere de eliberare a adeverintei, dar iti trebuie copie de pe buletin, cel putin asa e la mine in oras, Craiova:)
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
am intrattttttttt, pe 74, sunt putin dezamagita de nota de la interviu, dar asta e, important e ca sunt intrata
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
cu 7, 80 sunt intrata, nu ? daca inainte eram pe locul 22
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Am sunat eu la INM si mi-a zis ca se afiseaza azi, dar nu stie la ce ora. Am sunat si la CSM si a zis ca nu stie o ora exacta, ca se afiseaza in decursul zilei. M-au lamurit foarte mult:)
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
mi-a zis o fata, nu stiu din ce surse, ca s-ar afisa luni:(
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
22
tu?
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Doamne ajuta!
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
mie mi-ar trebui o nota peste 7, 50 (cred) sau chiar 7(sper), depinde si ce note vor lua ceilalti, pentru ca interviul poate schimba mult clasamentul actual
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Eu am fost in prima zi, cei din comisie pareau de treaba, radeau, zambeau si asta m-a ajutat sa am foarte putine emotii, dar au fost si momente de seriozitate.
M-au tinut 35 de minute, foarte multe intrebari.
Citatul a fost" dreptul evolueaza paralel cu nevoile sociale" A fost ok pentru ca citisem cu 2 zile inainte ultimele 70 de pagini de pe forumul de anul trecut si era pe forum acest citat, si mi-a fost mai usor, avand in vedere ca nu a fost pentru prima data cand l-am vazut.
Speta a fost ca cel mai bun prieten al meu apare in presa ca fiind pus sub urmarire penala pentru fapte de coruptie, si ma suna si imi zice ca nu a comis faptele alea si sa ne intalnim sa imi relateze. Ce faci in situatia asta?
Am raspuns ca ma voi intalni cu el pentru ca beneficiaza de prezumtia de nevinovatie, il voi lasa sa imi relateze, dar la final o sa ii spun ca nu pot sa ii dau niciun sfat juridic, nicio concultatie juridica deoarece potrivit codului deontolgic, mi se permite sa acord consultatie juridica doar ascendentilor, descendentilor si sotului, si ca imi pare rau, dar sa ma inteleaga. Singurul lucru pe care il pot face pentru el e sa ii recomand un avocat.
Ei mi-au mai pus multe intrebari, printre care "daca ma roaga sa ne intalnim la un restaurant, te duci?" si le-am zis ca in cazul asta nu m-as duce pentru ca ma pot vedea foarte multe persoane si a 2-a zi pot aparea in presa ca favorizand fenomenul de coruptie, iar prestigiul functiei mele ar fi afectat, si ca i-as propune sa ne intalnim intr-un loc discret, deoarece perceptia publicului e vitala, increderea publicului in justitie e o problema cu care se confrunta sistemul judiciar din Romania.
Am vorbit cu cateva colege si mi-au zis ca ar fi raspuns la fel.
Acum, cine stie, orice e posibil, ma astept sa iau si 10, dar ma astept sa iau si 7....
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Cand se afiseaza listele cu ordinea candidatilor la interviu? M-am uitat pe calendarul de desfasurare a concursului si nu precizeaza nimic sub acest aspect. Multumesc!