avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Activitate Analina_hades

Activitate Analina_hades

Răspuns la discuția Autorizatie?
Faza cu vecinul pare a fi destul de infipta n argumente da avand in vedere ca tot un vecin imi va face lucrarica ca e in domeniu...ma gandeam ca rezolvam poate gura spurcata cu ceva palinca...ca asa i ardeleanu...
cat despre siguranta locatarilor...daca stau la 4 eventual imi cade mie tavanul si podul in cap...pt acei 15 cm atat masurat cu cm...iar peretele de rigips o fi mai greu decat mobilele acelea antice cu care se umpleau si inca se mai umplu casele? aici ma tem eu asa in gandul meu ca tare aiurea s si lejile astea , aberante dea dreptul. unde mai pun cat de comuniste erau construite si sunt majoritatea blocurilor , accesul in camera se face din hol , iar in bucatarie din camera....cred ca se intelege....de ce as sparge oleaca unde n-au gandit ei, nu feng shui...ci macar practic:) multumesc de raspuns :)
Discuție Autorizatie?
Locuiesc la etajul ultimul etaj,4, al unui bloc din beton. As vrea sa scot 2 usi , cea de la hol si bucatarie. Zidul cu usa din hol e din bca , pe langa usa vreau sa mai tai din din zid inca 15 cm in latime iar in inaltime pana la nivelul usii . As pune si un mini perete de rigips despartitor in camera de 1m si jumate. Imi trebuie o autorizatie pentru asta? Si cam cat timp ar trebui sa ma plimb , unde si cat m-ar costa afacerea? sau eventual amenda:P