avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1179 soluții astăzi
Forum Activitate iubitik

Activitate iubitik

ce se aude de codul penal? intra in vigoare in luna octombrie?
Răspuns la discuția Judecare in libertate?
pai tocmai asta este ideea ...ca avocatul sa vada dosarul pt al gasi pe cel vatamat ca nu stim adresa asa dumnealui ar putea vedea in dosar adresa si l-am cauta. dar ce se intampla dupa 1 ianuarie?
Răspuns la discuția Judecare in libertate?
dar la el este prejudiciu mic 420 ron, dupa noul cod daca se impaca cu partea vatamata scapa si de fapta? o alta problema ..ieri 23.09.2011 am fost impreuna cu avocatul pt a face o copie a dosarului pt ai pregati cererea de liberare. avocatului nu i s-a dat acest dosar nici macar sa il studieze. de ce? este normal acest lucru?
Răspuns la discuția Judecare in libertate?
ce se intampla dupa 1 ianuarie???
Răspuns la discuția Judecare in libertate?
avocatul spune ca poate sa ii obtina eliberarea sa se judece in stare de libertate doar printr-o singura modalitatea si aceea de a se folosi de faptul ca este intretinator de familie , mama lui este bolnava si are nevoie de ingrijitor , pt ca eu nu am domiciliul la el, iar tatal lui a murit,
Răspuns la discuția Judecare in libertate?
da, are avocat
Răspuns la discuția Judecare in libertate?
nu prea am inteles, deci i se vor contopi faptele si o va executa pe ce mai mare???
concubinul meu este arestat preventiv 29 de zile pt o iselaciune in care exista probe care il incrimineaza, el si-a recunoscut greseala si a mers pe impacare si regret. prejudiciul in momentul de fata este de 420 ron, dar pe parcursul anchetei vor mai aparea si alte persoane ca parte vatamata. problema mea este faptul ca el este recidivist si mai are 1 an coada ce sanse are sa fie judecat in libertate? dupa noul cod i se contopesc perioada care o mai are de executat si care o va primi?