avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Activitate drakulageof

Activitate drakulageof

Răspuns la discuția Accident rutier, alcoolemie
Inteleg,multumesc pentru toate raspunsurile,va doresc o viata fara probleme,si conduceti prudent.va multumesc pentru atentie.o seara placuta si o viata cat mai fericita
Răspuns la discuția Accident rutier, alcoolemie
Mersi mult pentru informatii,prietenul meu nu depune plangere impotriv mea,totusi o intrebare: este posibil sa primesc doar o amenda administrativa?daca da,in c cazuri se da acest fel de amenda?am inteles ca aceasta se prescrie mai repede,insa amenda penala ramane in cazier:((
Răspuns la discuția Accident rutier, alcoolemie
Asta presupune si o amenda penala?Daca da,imi puteti spune va rog cam ce suma?Am oare nevoie de avocat?Sau pur si simplu recunosc fapta,pana in prezent am fost cooperant cu fortele de ordine....
buna ziua as avea si eu o intrebare! intr-o seara am fost implicat eu si un prieten intr-un accident rutier eu sunt de vina si partea nasoala este ca am si baut cateva berii am avut 0,71 in aerul expirat(stiu ca in sange va fii dublu) prietenul sa lovit la cap a fost transportat la spital dupa doua zile i sa dat drumul eu am fost transportat in alta localitate unde mi sau preluat probe biologice de doua ori la un interval de o ora(ulterior am aflat ca a doua proba se face doar la cererea inculpatului! nu stiu daca e adevarat dar eu nu am cerut!) mi sa intocmit dosar penal mi sa suspendat dreptul de a conduce pana la solutionarea cauzei!
vreau sa aflu daca sunt la prima abatere de acest fel si daca nu am parasit locul accidentului, am recunoscut ca am baut, am fost de acord sa mi se recolteze probe biologice, vreau sa despagubesc pe toata lumea, si prietenul care sa lovit la cap nu depune plangere impotriva mea,la ce ma pot astepta? astept raspunsuri si va multumesc pt atentie