avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate Aandreea_v

Activitate Aandreea_v

Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Face cineva tabelul?
anca_bar84 a scris:

Multumesc mult!


Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Nu a zis nimeni ceva de vreo infractiune,... Procurorul are tot interesul sa forteze, daca este implicat in caz, nu eu, coleg al judecatorului. Avecon a scris:

dansv a scris:

Nu stiu daca solutia oferita de tine Aandreea_V este cea mai corecta


Nu cred nici eu, procurorul va forta, nu ai voie sa ramai indiferent, daca te intreaba despre omisiunea sesizarii organelor judiciare? in cazul in care isi modifica si minutele in consecinta
Magistratul este primul chemat sa respecte legea , nu poate adopta pozitia strutului.
Foarte grele spetele...
Eu voi merge pe pozitia rigida , dar asta e firea mea, probabil ca in practica majoritatea se vor face ca nu vad; vor observa cu siguranta atat grefierul, cat si partile , deci oricum va escalada


Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Eu as fi zis ca nu ma pot amestesca in solutiile lui, chiar daca as fi observat ca si le modifica. In fond, fiecare judecator trebuie sa decida singur in ce priveste solutiile pe care le emite. Iar daca si le modifica, asta o face pe raspunderea lui. Eventualele nereguli pot fi semnalate de catre presedintele instantei, cu ocazia unui control, sa zicem, dar nu in urma "reclamatiilor mele". Fiecare dintre noi (eu si judecatorul care isi modifica solutiile din condica) rapundem pentru ce facem fiecare in mod individual, in plus, cat timp eu nu am atributii de control asupra lui, eventuala sesizare pe care as face-o vis a vis de abaterile lui as considera-o ca o imixtiune nedorita in calitatea actului de justitiedansv a scris:

Va salut . Am fost ieri la interviu. Speta de etica.
Sunteti judecator si stiti despre colegul dvs de birou , care va este si foarte bun prieten, ca are probleme grave acasa. Observati ca acesta in mod repetat isi modifica la condica solutiile date. Care este atitudinea dvs. fata de aceasta situatie?
Astept parerile voastre fata de aceasta speta. Care credeti ca este raspunsul corect?


Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Of...Scuza-ma! M-am panicat aiurea! Bafta sa ai! jpriest88 a scris:

duminica, 22 septembrie.


Răspuns la discuția Admitere INM 2013
M-am uitat eu rau sau duminica nu este nimeni porgramat la interviu? Ultima persoana apare programata pe 28 septembrie...jpriest88 a scris:

Si eu tot duminica


Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Click in partea de sus a paginii, pe numele documentului. Nu da click jos, acolo unde apare download.doomkikidex a scris:

nu mi se deschide ...cum fac?


Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Noi, cei nelinistiti...speram sa vedem un tabel. Il mai face careva anul asta? :) Macar sa nu astept degeaba...Avecon a scris:

tana90 a scris:

Ce interesant, toti cei din Valcea care aveau 90, 91, 92 la juridic, acum la rationament au numai 56, 57, 58


da , este ce am afirmat deja, cu rezultate de 90 pot pleca acasa, concursul are 3 probe

interviul este mai bine punctat decat rationamentul , putini sunt cei linistiti, probabil chiar mai putini de 50


Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Mai face cineva clasamentul anul acesta? Avecon a scris:

note foarte mari , felicitari campionilor; 97!?
rezultate pe csm


Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Bine, bine! Mea culpa! :))
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Anul trecut s-a afisat tabelul mai tarziu...Stiu ca am stat pana seara pe la noua, ca sa aflu pe ce pozitie eram in clasament