avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1986 soluții astăzi
Forum Activitate Bordi1

Activitate Bordi1

Buna seara! Am si eu o problema si cer un sfat....
Am in proprietate o suprafata de teren intravilan din anul 1990...suprafata si pozitie nemodificata de atunci.. Dupa noul plan parcelar realizat acum 3 ani, eu ar trebuii sa imi mut cutea 4 metrii in drum (latimea drumului fiind de 6 m). Vecinul meu are cadastru facut dupa noul plan parcelar cu 4 metrii la mine in curte, De 2 ani tot incerc sa imi fac cadastru pe acest teren si nu reusesc, nu doresc sa ma mut in drum. Vecinul nu vrea sa semneze ca este de acord cu modificarea planului parcelar si a cadastrului lui...
Ce pot sa fac sa imi rezolv problema?!
Singura solutie la care m-am gandit este sa imi fac si eu cadastru si sa ii bochez cartea funciara...dar poate ma indrumati catrea alta solutie...!
Cu multumiri anticipate!
Răspuns la discuția Citatie \"surpriza\"
Pe citatie scrie INCULPAT intr-un proces de FOND...Cu toate ca este prima citatie pe care o primesc legata de un eventual proces.

Pentru a avea acces la dosar am nevoie de un avocat?
Buna seara!
Astazi dimineata m-am pomenit cu postasul (care ma cunoaste) care mi-a inmanat o CITATIE din care reiese ca as fi inculpat penal intr-un dosar...
Nu am cunostinta de un asemena dosar. Nu am fost chemat niciodata la politie / judecatorie pana acum...Pe citatie nu este trecut decat numele meu si numele localitatii in care locuiesc...nu strada...nu numar..nici CNP...nici serie CI...

Cum as putea sa procedez sa aflu daca chiar pe mine ma cauta si daca pe mine ma cauta motivul pentru care s-a deschis acest proces?! INSTANTA...