avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters227688

Activitate ContSters227688

In seara de 17-18 octombrie ma aflam la domiciliul iubitului meu iar in jurul orei 1 am inceput sa ne certam din cauza fostului meu prieten. A inceput sa ma loveasca, sa ma injure si sa ma jigneasca. La un moment dat mi-a dat telefonul pentru a-l suna pe fostul meu prieten sa-i spun ca mergem la el pentru ca iubitul meu vroia sa il omoare. Profitand de faptul ca el nu era atent am sunat-o pe mama si am rugat-o sa sune la politie si sa vina sa ma ia acasa. El vazand ca eu am sunat-o pe mama s-a enervat si mai tare si a spus ca ma omoara. Am sunat-o din nou pe mama la cerinta lui iar mama a cerut sa vb cu mama iubitului meu sa afle ce se intampla. In timp ce mama vorbea cu mama lui la telefon acesta a strigat ca imi ia gatul si a plecat in bucatarie sa ia un cutit. Cand l-am vazut cu cutitul in mana m-am speriat si am hotarat sa sar pe geam de la etajul 1. Am gandit ca e mai bine cu niste fracturi decat sa mor de mana lui. El vazand ca am sarit pe geam a venit jos m-a luat in brate si m-a dus sus, iar politia cand a venit m-a gasit in pat .As vrea sa stiu dak se iau in considerare apelurile telefonice in instanta. Tin sa precizez ca politia a fost anuntata de mama mea. la venirea organelor de politie el a declarat ca am visat urat si am sarit pe geam rugandu-ma si pe mine sa declar acelasi lucru.