avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Activitate rassiel

Activitate rassiel

Buna seara, d-le daniellos80!
Ma aflu in aceeasi situatie prezentata de dvs pe 25.03.2013, si pentru ca nu am vazut raspunsul la intrebare, sunt curios sa aflu cum ati procedat.
Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția recuperare taxa auto
exista cumva si un interval limita de timp in care trebuie depusa aceasta cerere?
Multumesc anticipat
Răspuns la discuția recuperare taxa auto
Buna seara! Privitor la ultima cerere catre Finante, dupa pronuntarea Curtii de Apel, exista un model anume sau...???
Aha. Am retinut. Multumesc mult inca o data.
Multumesc mult. Eram nelamurit mai mult cu privire la prioritatea creditorului ipotecar.
Nu-i asa ca in cazul licitarii publice a apartamentului, a vanzarii acestuia de catre FISC (caci despre EL e vb), chiriasul apartamentului (adica eu in cazul de fata) are de asemenea prioritate la cumparare?
Buna seara, domnule Jocandi!

Indraznesc sa va deranjez si eu cu o intrebare asemanatoare:

- Ca sa obtin un credit de vreo 25000 EU, nu demult, am apelat la un prieten iar acesta a ipotecat apartamentul. Zis si facut. Ba mai mult de atat, eu locuiesc in acel apartament.
De curand prietenul asta al meu m-a anuntat ca din cauza unor datorii mai vechi, exista posibilitatea sa fie executat silit si sa se puna sechestru pe apartamentul in cauza.

Nelamurirea mea este:
- Poate fi pus sub sechestru, sau poate fi licitat public un apartament deja ipotecat?
- Daca Da, atunci creditul meu poate suferi modificari?

Multumesc anticipat.

Răspuns la discuția recuperare taxa auto
Buna seara! Am o mica nelamurire....
dupa obtinerea ultimei hotarari, aceasta trebuie investita cu formula executorie?
sau care e procedura in continuare?
am ajuns la faza in care recursul a fost respins ca nefondat la Curtea de Apel. Ce trebuie sa fac in continuare?
Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția recuperare taxa auto
buna seara! privitor la recuperarea acestei taxe, cu titlu de rugaminte as dori si eu un model de cerere de returnare a sumei achitate la Administratia Fiscala. va multumesc anticipat