avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Activitate black3m

Activitate black3m

Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
asa-i.
pt examenul din aceasta toamna am invatat 5 luni, aprox 5-6 ore / zi (mai putin sambata si duminica); si-o sa iau undeva pe la 5.60.; cand m-am apucat de invatat eram ca zmeul... imi imaginam c-o sa merg de 9 la examen... amara-i dezamagirea... si e nasol sa vezi ca nu esti chiar asa destept pe cat te crezi, ca "mediocritate" ti-e numele.... #-o
cei care reusesc sa faca de 8 la examen, dupa o pregatire de 3 luni... jos palaria... trebuie sa aibe o capacitate intelectuala mult peste medie...

momentan continui sa spun ca n-am sa mai merg la examen... dar nu ma pot desprinde de forum... si am un sentiment ca tare ma mint... :confused:
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
salutare.
fac si eu parte dintre participantii la exam. de pe 13. este a 3-a oara cand incerc, dar prima cand m-am pregatit serios, cu toata materia parcurs, grile, jurisprudenta; o sa iau aprox. 5.60, in conditiile in care ma evaluasem (inainte de examen) undeva la 7.50. prima data cand am participat am avut 6.80.
si cum spunea cineva pe topicul precedent, am senzatia c-am taiat frunze la caini 6 luni cat am invatat; in timpul examenului aveam impresia ca imi vajaie creierul si ca nu gasesc informatia necesara; sunt super dezamagita; atat de dezamagita incat mi-am promis solemn ca este ultima data cand incerc.
hihihi, dar exact cum spunea mariana (parca)... sufletul imi spune altceva si am senzatia ca ma mint singura; dar atat de mare poate sa fie dezamagirea esecului incat mi-e frica sa mai trec prin asa ceva.
vreau sa va mai spun ca v-am urmarit constant pe topicul anterior, v-am admirat pe unii dintre voi in tacere, iar dupa ce s-a anuntat examenul n-am mai putut sa citesc in zona.. ma dezarmam cand vedeam cum stapaniti materia :).

mna, ce-ar mai fi de spus? destul de urat ca CSMul isi face legea proprie ignorand-o pe cea din 2004 - 303; unde scrie f frumos ca examenul la INM se organizeaza 1 data / an (nu de 2 ori) iar admitere in magistratura - 1 data / an sau etc... cum vor face ei calendarul estimativ fara a programa examenul direct pe post daca lg spune altceva? sau o vor respecta si cu proxima ocazie vor scoate la concurs 5 cu 5 posturi?

respect,
mariana.