avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1548 soluții astăzi
Forum Activitate andreeaionescu

Activitate andreeaionescu

Am nevoie urgent de un sfat.
sunt divortata si am un copil , fostul meu sot a prelungit procesul prin ordonanta presidentiala, apel recurs ..plangeri penale.Copilu mi-a fost incredintat acesta avand drept de vizita in primul si al treile weekend din luna , vacanate..Am incercat sa arat bunavointa fata de acesta de dragul copilului lasandu-o chiar mai multe zile la acesta Din pacate el , nu respecta hotararea , ne deranjeaza mereu , copilul este vizitat in puzele dintre ore sau la inceperea orelor aproape in fiecare dimineata cu scopul de a i de spune unde merg eu , cu cine ma intalnesc, ce fac.. .Autoritatea tutelara m-a contactat de nenumarate ori la fel si protectia copilului pentru ca acestia sunt obligati sa raspunda la sesizarile lui .Impreuna cu fiica mea locuiesc intr-o garsoniera , partajul abia acum mi-am permis sa-l fac.Odata cu noul cod civil acesta a solicitat instantei domicilui copilului sa fie mutata la el si custodie comuna.Asa cum spuneam procesul de divort sa incheiat in 2011 dar el a fost introdus in 2009.Pensia alimentara a inceput sa o plateasca din momentul in care eu i-am facut plangere la parchet 2011 #-o#-o#-opentru neplata , el se asigura sa nu depaseasca cele trei luni conf. legii.Nu stau in cei 160 ron pe luna pe care acesta trebuie sa-i plateasca dar omul sa transformat intr-un procesoman , nu are bani sa plateasca pensie alimentara dar are bani pentru cinci procese impotriva mea..Saptamna trecuta am fost lovita de catre acesta miseleste pot spune, o lovitura in rinichi ce mi-a provocat sangerare interna si a necesitat internare de urgenta.Am scos certificat medico-legal dar am refuzat internarea deoarece acesta ma amenintat ca va face scandal si va lua copilu de la mama , in situatia data am vrut sa evit o confruntare in fata copilului.Sunt nevoita sa merg cu copilul la psiholog , este timorat din cauza intregii situatii , eu sunt urmarita si agresata oriunde merg , nu tine cont de imprejurari cand loveste se asigura ca nu sunt martori sau lasa urme.De data asta nu a mai avut noroc.
Va rog sa-mi spune-ti ce masuri pot lua ?
Pot cere in instanta un oridin de restrictie impotriva acestuia?
Pot cere amendarea acestuia pentru multitudinea de procese care nu au nici un scop final?
copilul este traumatizat psihic, eu duc un razboi psihologic cu acesta, nu pot sa am o viata personala , profesionala sau sa am grija de fiul nostru asa cum se cuvine.
Va spun sincer ca toate plangerile mele de la parchet de doi ani de zile nu sau finalizat .#-o#-o:((