avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Activitate liazugravu

Activitate liazugravu

Multumesc mult pt. raspunsuri.
Va rog sa-mi spuneti , in cat timp de la comunicarea sentintei irevocabile pot sa platesc jumatate din cuantumul amenzii ? Sentinta trebuie sa o primesc acasa , obligatoriu ? Pt. ca nu am primit nimic acasa , m-am interesat si am aflat la tribunal ca am pierdut .Care este procedura ?
Multumesc.
Ma puteti ajuta care ar fi mai buna dintre cele doua si motivul ?
Buna ziua. Agitatie si aglomeratie in oras , vine Boc si Udrea. Dupa ce am parcat ,am fost oprita (agresiv verbal) pe trotuar de un agent de circulatie la 10m de masina(BMW), obligata sa deschid capota si a verificat prin telefon datele sasiului sa vada daca nu este furata. Reveniti pe trotuar am fost acuzata pe rand ca nu am oprit la semnalul lui (de pe trotuar?), ca nu am purtat centura nici eu , nici mama , ca nu am semnalizat oprirea ,...Il combat in fata trecatorilor .Imi cere permisul , il dau . PV-ul era deja pe jumatate completat cand imi cere talonul . Ii spun ca merg la masina (iar ne-am indepartat) si nu ma lasa , de ce nu il am asupra mea. El completeaza PV la motive (in sfarsit) ,il semnez cu obiectii si ii cer sa treaca doi martori care erau de fatacand a inceput circul. Refuza si pleaca. Cauta orice motiv ca sa dea amenda Judecatorul spune ca nu era obligat agentul sa treaca martorii si nici sa treaca la ,,Alte mentiuni" de ce am obiectii !Am pierdut. Pot face recurs ? Va rog sa ma ajutati. Multumesc.