avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Activitate dan_canada2007

Activitate dan_canada2007

Răspuns la discuția plagerea prealabila
PE UN SAIT DE VANZARE ON LINE S-A AJUNS LA INTELEGEREA DINTRE MINE SI O PERSOANA SA FACEM SCHIMB DE 2 OBIECTE VALOARE DE 200 DE LEI FIECARE.INTELEGEREA A FOST CA FIECARE SA TRIMITA PACHET CELUILALT SI FIECARE SA PLATEASCA PACHETUL LA POSTA PE CARE -L TRIMITE FARA RAMBURS.EU AM TRIMIS PACHETUL PERSOANEI ACESTA LA RIDICAT INSA EL NU A MAI TRIMIS CATRE MINE PACHETUL SAU CONFORM INTELEGERII FACUTE PE SAIT .PROBE : CONVORBIREA SALVATA PE CHAT,POZE CU CHITANTA MEA DE LA POSTA RO, S-A VORBIT LA POSTA LUI SI S-A CONFIRMAT RIDICAREA PACHETULUI DE LA MINE; FOTOGRAFII CU CONTINUTUL PACHETULUI MEU SI CU ADRESA DE LIVRARE; FOTOCOPII DUPA SMS -UL TRIMIS DE EL PRIN CARE MINTE CA A TRIMIS PACHETUL CATRE MINE(POSTA LUI NU CONFIRMA TRIMITEREA PACHETULUI DE CATRE ACESTA)

Răspuns la discuția plagerea prealabila
Deci pot depune plângerea și la politia unde locuiesc eu {d-locul unde locuieste persoana vatamata} si atunci eventualul proces va avea loc în zona mea. Existenta elementelor constitutive ale infractiunii menționate cum o pot lamuri sa fiu sigur ca ele exista.....
și cu oportunitatea demararii unei plangeri penale ce sa zic ... dacă cineva nu-i oprește pe nemernicii ăștia care ne fac neamul de ras atunci toți ne meritam soarta. Fapta este atât de clara și simpla și nu vad o problema în a continua ...Va rog dați-mi o sugestie ca și pana acum. Mulțumesc!:help:

făptuitorul se afla la 600 km de mine referitor la infracțiunea de înșelăciune.Va trebui sa ma deplasez eu acolo sau se poate rezolva prin corespondenta trimiterea plângerii a actelor etc?Drumul ar fi mai scump decât paguba creata de acesta.Exista soluția sa nu ma deplasez acolo sau voi fi purtat pe drumuri de organele de ancheta(politia in cazul meu).Cum sa procedez?
Merci frumos!Luni dimineata trimit o plangere prealabila catre politia unde isi are domiciliul faptuitorul insotita de copii dupa actele doveditoare ,probele mele.
PE UN SAIT DE VANZARE ON LINE S-A AJUNS LA INTELEGEREA DINTRE MINE SI O PERSOANA SA FACEM SCHIMB DE 2 OBIECTE VALOARE DE 200 DE LEI FIECARE.INTELEGEREA A FOST CA FIECARE SA TRIMITA PACHET CELUILALT SI FIECARE SA PLATEASCA PACHETUL LA POSTA PE CARE -L TRIMITE FARA RAMBURS.EU AM TRIMIS PACHETUL PERSOANEI ACESTA LA RIDICAT INSA EL NU A MAI TRIMIS CATRE MINE PACHETUL SAU CONFORM INTELEGERII FACUTE PE SAIT .PROBE : CONVORBIREA SALVATA PE CHAT,POZE CU CHITANTA MEA DE LA POSTA RO, S-A VORBIT LA POSTA LUI SI S-A CONFIRMAT RIDICAREA PACHETULUI DE LA MINE; FOTOGRAFII CU CONTINUTUL PACHETULUI MEU SI CU ADRESA DE LIVRARE; FOTOCOPII DUPA SMS -UL TRIMIS DE EL PRIN CARE MINTE CA A TRIMIS PACHETUL CATRE MINE(POSTA LUI NU CONFIRMA TRIMITEREA PACHETULUI DE CATRE ACESTA)