avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 987 soluții astăzi
Forum Activitate kata977

Activitate kata977

In actele de drept ale masini este un Bulgar proprietar iar eu am facut doar act de vanzare-cumparare, iar asigurarea este RCA.
nu pot sa ii dau pe politisti in judecata sa imi plateasca daunele provocate in urma furtului, pentru ca nu si-au facut meseria si tine dosarul blocat si ascuns?
Eu in momentul de fata nu stiu la ce politist se afla acum pentru ca am inteles ca nu se mai ocupa acei doi politisti.
Asigurarea nu este pe numele meu si este facuta in Bulgaria pe numele primului proprietar care este Bulgar. da am inregistrari in care un prieten de al hotilor imi declara ca hotii sunt mana in mana cu politistii care se ocupa de caz
Oare mai pot avea incredere in justitia romana? Oare se v-a mai face dreptate si fara spaga sau au dreptate doar cei care da spaga chiar daca ei sint adevaratii vinovati?
A
m facut o plangere la amticoruptie impotriva politistilor de la candianu popescu care se ocupa de caz. Este bine?
si cum fac sa ajunga dosarul mai repede in instanta? si de la cine recuperez banii? eu m-am contituit parte civila de la bun inceput
este posibil sa imi recuperez banii de pe masina in vreun fel??????
De cand am depus plangere la politie am specificat ca stiu autorii faptei, mi s-au aratat pe calculator si le-am spus politistilor ca ei sunt dar politisti nu au facut nimic, ba mai mult mi-sa spus ca vo-i fi chiemata dupa cateva zile sa fac recunoasterea dupa plansele foto, am fost chiemata dupa 6 luni pentru recunoasterea dupa plansele foto si asta pentru ca am fost aproape in fiecare saptamana peste ei sa ii intreb cand trebuie sa vin pentru recunoastere si bine inteles ca de cateori ma duceam nu ii gaseam sau daca ii gaseam imi spuneau ca nu au timp si ma suna peste 2-3 zile. Hotii si acum sunt in libertate nici macar nu s-au sinchisit sa isi schimbe numerele de telefon si pe deasupra am niste intregistrari in care un alt prieten de al hotilor imi marturiseste ca nu o sa pateasca nimic pentru ca ei sunt mana in mana cu politisti care se ocupa de caz
Am fos la parchiet si dosarul se afla inca la politi candianu popesc. Am vrut sa ma mai interesez de dosar la politistii Oroaba Florian si Besciu si mi-au spus ca nu mai este la ei si nu mi-au spus la cine se afla dosarul acum au spus ca nu stiu.
In data de 15-03-2011 am cumparat un Audi A4 din Giurgiu cu numar de inmatriculare BT-8827-BM, iar pe data de 26-03-2011 mi-a fost furat cu toate actele masini plus alte bunuri si bani, de catre niste infractori care ii cunosc, am fost la politia furturi auto din Candiano Popescu pentru a depune reclamatie iar acolo cand am depus reclamatia am indentificat pe computerul politistilor infractori iar politisti mi-au spus ca ma vor suna dupa cateva zile pentru indentificarea infractorilor dupa plansele foto. De atunci pana cand m-au chiemat pentru recunoasterea de pe plansele foto au trecut 6 luni, iar de cand am depus prima reclamatie pana acum in data de 19-12-2011 politisti nu au facut nimic. Pot sa ma constitui parte civila in instanta pentru a fi despagubita cu daune morale si materiale de catre politistii care au aminat dosarul si nu a lucrat in el?