avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 908 soluții astăzi
Forum Activitate magdamanole

Activitate magdamanole

buna ziua ma numesc magda din pitesti asi dori si eu un raspus la o problema . socra mea a avut un apartament acum 6 ani socra a decedat si restu de frati iau cedat sotului meu partea lor ,. Eu cu sotul nu am locuit in apartamentul acela niciodata .Sora lui care a locuit in apartament a luat de la cumnatul ei o suma de bani, suma find de 100 de mil ,care a dat la intretinere. ea neavand niciun drept acolo, dar totusi a locuit 6 ani cu copi .acum cumnatul cumnatei mele spune ca are chitanta de la aministrator cu suma de 70 mil si pe spate specifica ca el a dat bani pt intretinere si ne da in judecata, dar problema este ca sa vandut apartamentul.cumnata mea a luat suma de bani care a ceruto si nu a vrut sai dea bani cumnatului ei .omul suna si spune ca ne da foc si ne da in judecata noi avem doua fetite una 12 ani cealalta 5 luni ne este frica sa mai stam in casa in final vreau sa stiu daca are castig de cauza daca ne da in judecata .tind cond ca sotul meu nu a stiut cand a luat suma de bani si nu a semnat pe niciun act va multumes anticipat .
sarbatori fericite