avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Activitate catanutzakta

Activitate catanutzakta

termenu de incercare sau de recuperare e aceeasi chestie.adik in termenul de incercare astia 2 ani jumate nu mai ai voiee sa faci nimic ,in caz de vei face alta fapta te baga direct la puscarie si iti mai baga in plus si astea 5 luni respectiv 7 .
ai primit cu suspendare deja inseamna ca nu esti prim oara cand te prinde,de exemplu daca te mai prinde iara baut iti da 5 luni + 5 luni d la prima abatere iti da direct inchisoare cu executare 10 luni.
mariusicadinu a scris:

pt catanutzakta. stiu eu caz concret cu alcolemie de 1,10 o singura proba si a scapat cu amenda de 800 de lei si permisul in apoi.eu cu alcolemie de 1 la mie nu am avut asa noroc si am obtinut 9 luni cu suspendare.mentionez ca totu sa intamplat in acelasi oras si la interval de 1 luna. vb aia trebuie sa ai noroc de un procuror bun altfel patesti ce am patit si eu .


eu am 1,20 ,totusi ma gandesc sa scap cu o amenda ca e mai buna decat permisul anulat sa mai stau 1 an pe bara de la sentinta nu mai zzic ca tre facuta scoala din nou .asa iau amenda si imi da permisul. ai sti sa imi dai mai multe detalii despre acel caz?(nume,nr dosar) dar in privat?
o intrebare intrebatoare , este cineva sau stie un caz concret cu alcoolemie in sange aprox 1 la mie care a scapat doar cu amenda fara anularea permisului la tribunal.var rog .
zazutzu a scris:

o sa primesti cu suspendare .....pedeapsa variaza in functie de procuror si de cat de grav a fost cazul ......si o sa ai permisul anulat ....cu drept de redobandire dupa 1 an de cand sentinta este definitiva .... si o mik amenda(cheltuieli de judecata)......iar pedeapsa cu executare este in cazul in care esti recidiv....chestii de genul .....
in concluzie stai linistit .....timpul trece repede ..... sunt mai grele primele 2-3 luni ....


ms zazutzu . sicer deja nu imi mai e asa greu dupa 1 an deja devine rutina,asta e nu avem ce face.
salut.acum 1 an mai precis pe 10-12-2010 am fost prins baut 0,54 in etilotest, in sange mi-a iesit la o proba 1,05 iar la cealalta 1,20(fiind cea pastrata).am fost incadrat la art85 al 4,art87 al 1. oug195/2002.nu am facut accident,nu am facut belele,nu am cazier.intrebarea ar fi ce pot pati in cazul meu?daca mai este cineva apropiat cazului meu si a fost judecat?a primit cineva pedeapsa cu executare?
primul termen de judecata este pe 17 01 2012