avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1227 soluții astăzi
Forum Activitate AndrewStarlike

Activitate AndrewStarlike

m-ati lamurit,
va multumesc frumos pentru raspunsuri si promptitudine.

o zi buna va doresc.
freeelis a scris:

care este temiul de drept al incetarii unui c.i.m. prin demisie la zi fara preaviz?


In cazul meu conditiile locului de munca (biroul meu este singurul aflat in calea curentiilor de aer) imi cauzeaza probleme de sanatate. Din pacate nu am nici un act medical care sa ateste acest fapt.
m_ella2005 a scris:

Va dati demisia.


Evident, sunt totusi obligat sa stau in preaviz avand in vedere aceasta situatie? (nu am nici un act medical care sa ateste situatia)
Buna ziua,

Sunt angajat pe perioada determinata de 1 an incepand din decembrie. Am inceput sa am probleme de sanatate din cauza curentului de aer. Biroul meu este singurul pozitionat langa iesire de ventilatie dar si in dreptul unei usi. Au fost cateva zile in care am avut dureri groaznice de cap, febra, frisoane si asa mai departe dar nu am avut puterea sa ma duc la medic. Totusi cand revin la birou le explic colegilor ce am patit din cauza aerului si nu este gasita nici o solutie. Desi nici macar nu mi-am revenit complet (inca ma mai doare putin capul) in continuare stau in curenti de aer.
Doresc sa stiu daca exista forma legala pentru desfacerea imediata a contractului de munca in asa fel incat sa evit trecerea prin chinurile de mai sus.

Multumesc.
Răspuns la discuția Ne salveaza AGRICULTURA ?
Ne salveaza agricultura daca noi o salvam pe ea. Scrie mai sus de absorbtia redusa a fondurilor europene pe agricultura. Ar mai fi de mentionat slaba mediatizare a masurii 112 si de asemenea lipsa incurajarilor investitiilor in agricultura.
[ link extern ]