avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Activitate hellaschryss

Activitate hellaschryss

Răspuns la discuția cerere de custodie a copilului
in cazul in care in decembrie cand va expira procura,iar el nu va mai fi de acord sa faca o alta procura,eu cum as putea pleca iarasi cu fetita din tara?mentionez ca fetita va merge la gradinita aici in grecia iar eu am un loc de munca cu acte in regula aici.va multumesc.
Răspuns la discuția cerere de custodie a copilului
Da, locuiesc stabil in Grecia si acum am si copilul minor in urma unei procuri date de catre tatal copilului,pentru a castiga custodia copilului despre ce fel de probe este nevoie la dosar, va multumesc
Răspuns la discuția cerere de custodie a copilului
As dori sa stiu mai multe despre ce inseamna doar in caz exceptional copilul se va incredinta doar unuia dintre parinti. Va multumesc.
Răspuns la discuția cerere de custodie a copilului
pe mine ma intereseaza sa am copilul cu mine sa nu poate sa al ia el.pt ca desi mi-a facut procura si a fost de acord sa plecam in grecia...acum ma ameninta ca imi ia copilul si ca nu imi va reinoii procura cand aceasta va expira (nr; 27/12.2012)ce as putea face eu ca sa ma asigur ca nu imi va putea lua copilul si sa nu mai depind de el din momentul cand expira procura,va multumesc
as vrea sa intreb persoanele care stiu sau care au trecut prin asa ceva...v-as ruga sa imi spuneti etapele premergatoare pt a putea copilul minor in varsta de 6 ani in custodia mea.ce acte trebuiesc si ce ar trebui sa indeplinesc pt a avea custodia minorului.mentionez ca noi nu suntem inca divortati, avem un copil in varsta de 6 ani.eu am plecat in grecia de curand impreuna cu copilul in urma unei procuri facute de tatal minorului si as vrea pe parcusul sederii mele aici sa inaintez procedurile de divort si tot o data custodia copilului.va multumesc anticipat celor care ma pot ajuta :)