avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Activitate alexutssa1807

Activitate alexutssa1807

multumesc pentru informatii sonji :)
o seara placuta:) !
deci r.gabi,sa inteleg,ca prietenul meu nu ar putea avea probleme penale,daca tot ce s`a intamplat a fost de buna voie,nu m`a obligat nimic,nu?
o zi buna!
buna seara!
ma scuzati ca deranjez,din nou,as vrea sa va mai intreb 2 lucruri.
o fata se poate casatori la 16 ani?daca da,e neaparat nevoie de acordul parintilor?sau acest lucru se poate face si pe ''ascuns'' sa zic asa..??
daca aceasta casatorie s`ar realiza dupa ce implinesc 16 ani,si daca ar afla parintii mei si ei ar decide sa apeleze la politie,se pot agrava lucrurile pentru prietenul meu??
iar in legatura cu celalalt mesaj postat,la care mi`ati raspuns deja,as mai avea o nelamurire,daca se dovedeste ca am avut relatii sexuale cu prietenul meu dupa ce am implinit 15 ani,el poate sa fie arestat chiar si pentru o perioada scurta de timp?
multumesc mult!
O seara placuta!!:)
nu este profesorul meu,este un vecin.multumesc mult ca m`ati lamurit!
o zi buna!:)
buna ziua!
am si eu o nelamurire.Eu si prietenul meu suntem impreuna de cateva luni,eu am 15 ani jumate iar el este mai mare ca mine,am inceput sa avem relatii sexuale de vreo 2-3 luni,el nu ma obligat,nu mi`a oferit cadouri sau asa,nu,eu am vrut de buna voie.parintii mei banuiesc ca am o relatie cu el,daca ei se decid sa mearga la politie,ce poate pati prietenul meu?mai ales daca eu as declara ca am fost de acord cu tot ce s`a intamplat ??va rog sa imi raspundeti.
o zi buna!