avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 448 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters235969

Activitate ContSters235969

va multumesc inca odata pt sfaturi...voi tine cont de ele!
Va multumesc pt raspuns!
Am vazut la tv ca in 2012 s-a dat o lege in care zice ca permisul de conducere se poate da si la 17 ani dar timp de un an trebuie sa ai obligatoriu un adult cu tine cand conduci?a intrat in vigoare legea?
in cazul in care avem un copil, at putem sa ne casatorim si fara acordul lor?
Multumesc inca odata pt ca m-ati lamurit! ... A mei si daca ar depune plangere impotriva lui, nu ar pati nimic, nu?....ca sa ne casatorim, avem nevoie si de acordul parintilor? Ma refer la cununia civila?
Va multumesc foarte frumos pt raspuns! Nu am avut relatii intime pana acum cateva luni foarte recent...Dar si daca am pleca amandoi fara sa spunem cand plecam, ar fi vreo problema?Adica in ceea ce il priveste pe el?
va multumesc pt sfat dar nu asta era raspunsul pe care il asteptam....vroiam raspunsul al intrebarile mele...daca se poateee???
Am cateva probleme...si m-am gandit ca poate dumneavoastra imi puteti da raspunsul la ele.Sunt minora am aproape 17 ani. Am un prieten de 2 ani si el are 25 de ani.Noi doi ne iubim foarte mult dar din pacate familiile noastre sunt impotriva relatiei noastre.In acesti 2 ani intr-una numai necazuri am avut dar noi am trecut peste toate. Acum ne-am gandit ca cel mai bine ar fi sa ne logodim si sa ne mutam impreuna si sa avem un copil. Dar avem cateva nelamuriri...Daca eu plec de acasa si ma mut cu el ar putea pati el ceva? si daca am avea un copil?...Ai nostri nu sunt de acord cu noi in niki un fel. va rog s aimi raspunde-ti la intrebari....va multumesc