avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Activitate lore86

Activitate lore86

buna seara dragi prieteni,am revenit iar pe acest forum dupa o absenta de cateva saptamini...sotul meu inca nu a revenit acas,ba mai mult, NU IL INTERESEAZA CU DESAVARSIRE DE NOI ,VENIND IN VIZITA PE LA PRIETENI DIN APROPIEREA LOCUINTEI NOASTRE SI NICI MACAR NU A VENIT SA BIETUL NOSTRU COPILAS.pe 8 martie s-a facut 1 luna de cand n-a abandonat si nici pensie alimentarasa vre-un sprijin nu ne-a dat....
in cat timp trebuie sa fac plangerea de la data plecarii lui de-acasa????
va multumesc sin suflet pentru sfaturi, chiar nu stiu incotro sa ma indrept, pe-o parte asi vrea sa mai dau o sansa casniciei ,dar pe de alta parte m-am saturat sa nu fie o stabilitate in casnicie ,si el sa dea bir cu fugitii la parintii lui ori de cate ori apar neintelegeri intre noi,nu cred ca au fost probleme exagerat de mari in asa fel incat sa fuga ca o curva dintr-o casa (a noasta) in alta (la parintii lui).este foarte influentabil
Eu inainte sa intru in prenatal eram studenta in anul 2 si am primit de la facultate intemnizatie ca tanara mamica studenta ,nu am avut un loc de munca
Un venit de 800 ron pentru a creste 2 copii nu cred ca este suficient, si la o pensie alimentara prea mare nu ma astept tinanad cant ca i se va calcula la salariul minim, iar copilul cel mare o sa trebuiasca sa mearga si la o gradinita
Cand a plecat de-acasa mi-a zis ca legea i-l va da lui pe baietelul de 1 an si jumatate si eu voi ramane cu cel care o sa il nasc ca sa nu mai platim nici unul din noi pensie alimentara
Eu sunt acum in prenatal ,cel mic o sa faca 2 ani in iulie dar in aprilie voi naste si am inteles ca mi se va prelungi din nou prenatalul inca 2 ani, nu cred ca pot sa am un servici acum

este a parintilor mei ,dar locuiam decat noi...


De cate ori am incercat sa vorbesc cu parintii lui imi zic sa i-l trimet acasa daca nu sunt multumita de el, iar el la cea mai mica discutie care se creaza intre noi isi ia lucrurile si pleaca la ei, stand cate 2-3 saptamani fara al ineresa de cel mic si de mine ca sunt insarcinata
Am avut noroc cu parintii mei ca mi-a luat lapte si scutece ,desi mama este casnica si tata pensionar
el lucreaza ca topograf la o firma de cadastru ,dar "la negru" cum as putea sa demonstrez ca el are venituri desi el nu figureaza nicaieri ca avand un loc de munca
Deocamdata de ieri nu am putut da de el ,si nici de parintii lui,nu imi raspund la telefon, nici nu stiu unde sa ma adresez pentru a inainta demersurile legale,nu e prima data cand pleaca de-acasa si se duce la parintii lui. multumesc!!!!