avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Activitate dandaniasi

Activitate dandaniasi

Nu exista decat interceptari intre mine si denuntator. In care eu ii spun ce am rezolvat. Nu exista interceptari telefonice ci doar conversatii de pe internet. Mai exista si filmarea flagrantului. Nu am mai fost cercetat penal. Sumele ce mi-au fost virate sunt 1000e iar la flagrant 500e. Pot spera doar la o amenda administrativa? Sau la o pedeapsa cu suspendare?
Prin luna mai 2011 am fost solicitat de un cetatean sa-l ajut intr-o problema cu politia. Acesta avea permisul suspendat si cunoscand faptul ca am anumite relatii in politie m-a rugat sa il ajut sa poata circula pe perioada suspendarii. Am facut toate "demersurile", a platit o suma de bani prin mine catre persoanele din politie, toate bune pana in luna ian 2012 cand a fost nevoit sa mai achite o alta transa. Moment in care mi-a facut un flagrant. Procurorul de caz mi-a spus ca e vorba de trafic de influenta. Nu imi permit un avocat asa ca solutia mea este sa va cer parerea. Ce sa fac? Ma gandesc ca am 2 posibilitati, fie sa declar in fata anchetatorilor toate numele din politie ce au avut legatura cu acest caz, fie sa afirm ca mi-am insusit acea suma de bani si ca l-am inselat. Astept raspunsurile voastre. Stima.