avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1295 soluții astăzi
Forum Activitate morgana

Activitate morgana

Multumesc pentru raspunsurile prompte.Am inteles ca nu mai am treaba cu banca. Iau legatura cu executorul ca mai apoi sa dispuna el ce este necesar.Ma gandesc sa nu platesc la nesfarsit, pana la adanci batraneti. Suma propita reprezinta ceva din credit sau e ca un comision al executorului?
Pana cand este necesara executarea silita?
Buna ziua!
As avea si eu mai multe nelamuriri. Sper sa gasesc un raspuns pentru ca nu am deloc cunostinte juridice si nu stiu cum trebuie procedat in continuare.
Am luat un credit in 2008 pe care l-am platit pana in 2010 apoi am tot intarziat cu ratele.........s-au micsorat salariile.....au venit inundatiile.....
In februarie 2011 mi s-a blocat cardul de salariu si nu am mai putut deloc sa mai am acces la el. Banca de la care ridicam salariul este alta decat cea la care eram datoare. Eu nu am mai trecut pe la banca deoarece am crezut ca tot salariul meu va merge ca si plata creditului. Am cautat un al doilea job, locuiesc la parinti, nu am nimic pe numele meu, nici macar factura la telefon :sorry:
In ianuarie anul acesta am primit o hartie cum ca se trece la executarea silita si ca se va anunta angajatorul si alte terte parti (banci). La servici era deja o executare silita pe acest credit, de aia mi s-a blocat si cardul si pe fluturas aparea propire.
Ce inseamna aceasta a doua avertizare? La prima era un executor si acuma apare in hartii alt executor.
Pot sa-mi deblochez cardul de salarii?
Pana la ce cota pot sa-mi opreasca din salariu?
Sa ma duc la banca sau sa iau legatura cu executorul?
Eu nu am niciun bun si singurul meu venit e serviciul dar nu mai pot trai asa, fara acces la banii mei de salariu, chiar daca asta inseamna 300-400 roni uneori.
Va rog din suflet sa ma sfatuiti. Unde sa ma adresez?:O
Va multumesc:(