avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Activitate CelenaW

Activitate CelenaW

din pacate fratele meu,al doilea , nu vrea sa imi trimita adresa lui sau actele de pe buletin,
va trebui sa trimit pe adresa mamei, nu?
Ce alta solutie am ?
multumesc . si trebuie sa trimit actele in original ? mi-e frica sa nu se faca pierdute .
e mai bine asa
Multumesc
De asemenea am un teren langa casa parintilor cumparat de mine pe numele meu. Am imputernicit tatal sa il cumpere. Actul original de vanzare cumparare este la mine . Cum pot sa il donez din strainatate legal fara nici o problema?
Multumesc mult. In termen de cate zile trebuie sa fac acest lucru.
tatal a murit luna trecuta, noi suntem 3 frati care nu ne intelegem si eu nu sunt in tara. nu stiu pe ce nume este casa in care locuiesc parintii . mama este inca in viata, bolnava mintal la pat . Am primit un mesaj de la fratele mai mare(eu sunt cea mai mare) ca vor semnatura mea ca sa vanda . ce ? nu stiu si nu ma intereseasa . Eu nu pot sa ma duc in tara ca nu am bani . si nici nu vreau sa am de aface cu nimic din ce se intampla acolo.
Intrebarea este ce trebuie sa fac sa nu fiu amestecata in nici un fel in probleme de mostenire, fara judecati si notari, etc, fara a ma duce in tara.
multumesc