avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Activitate reddream

Activitate reddream

Buna ziua!Va rog sa ma ajutati sa inteleg care este suma pe care o voi primi ca indemnizatie pentru cresterea copilasului meu.Situatia este astfel pana in 13 noiembrie 2011 am fost in concediu pentru cresterea copilului,avand o indemnizatie lunara de 902 ron.Din 14 noiembrie 2011 am intrat in concediu medical ,pentru ca sarcina actuala este cu probleme.Din 16 ianuarie 2012 am intrat in concediul prenatal.Mentionez ca salariul meu brut era de 1200 ron iar cel net era de 886 ron.As vrea sa stiu ce suma ar fi trebuit sa primesc in lunile de concediu(am luat-362 ron in decembrie,400 in ianuarie si 420 in februarie),si ce suma voi primi ca si indemnizatie?Ce se ia in considerare ca baza de calcul,pentru lunile de concediu medical,indemnizatia anterioara sau salariul pe care l-am avut?Va rog mult sa ma lamuriti,sumele pe care le-am primit mi se par foarte mici !
Buna ziua!Va rog sa ma ajutati sa inteleg care este suma pe care o voi primi ca indemnizatie pentru cresterea copilasului meu.Situatia este astfel:Pana in 13 noiembrie 2011 am fost in concediu pentru cresterea copilului,avand o indemnizatie lunara de 902 ron.Din 14 noiembrie 2011 am intrat in concediu medical ,pentru ca sarcina actuala este cu probleme.Din 16 ianuarie 2012 am intrat in concediul prenatal.Mentionez ca salariul meu brut era de 1200 ron iar cel net era de 886 ron.As vrea sa stiu ce suma ar fi trebuit sa primesc in lunile de concediu(am luat-362 ron in decembrie,400 in ianuarie si 420 in februarie),si ce suma voi primi ca si indemnizatie?Ce se ia in considerare ca baza de calcul,pentru lunile de concediu medical,indemnizatia anterioara sau salariul pe care l-am avut?Va rog mult sa ma lamuriti,sumele pe care le-am primit mi se par foarte mici !Multumesc!