avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1030 soluții astăzi
Forum Activitate mariobucaresti

Activitate mariobucaresti

buna ziua as si eu o problema ,tot cu alcolemia, imi puteti recomanda si mie un avocat specializat ,,, cu stima !
Discuție Alcolemie:(
Buna ziua, de 2 ani nu am permis,am o alcolemie de 0,88 este mai complicat , ma poate ajuta cineva , povestea incepa asa , intr-o seara stateam cu niste prieteni la un sprit,bautura find in portbagajul masini, au venit mai recalcitranti, si nea zis sa plecam pe un ton mai....... si cu cateva injuri,, un prieten care nu consumase alcol ,nea propus sa ne duca in alta parte cu masina mea.zis si facut......... am ajuns langa parcul moghioros,masina era parcata, si am continuat sa bem,in acel moment au venit iar acei politisti,, care de fea a inceput sa vorbeasca pe un ton...... iar la 10 minute a aparut o patrula de la rutiere, acesti politisti ,lea zis ca am consumat bauturi alcolice politisilor de la brigada rutiera.acestia iau intrebat pe toti cei care se aflau acolo daca am condus eu acel autoturism ,iar raspunsul a fost nu, iar politisti sectiei 22 a oprit un autoturism , si lea soloicitat acelor persoane sa semneze precum mau vazut pe mine la volan, binenteles ca nu au semnat oameni ,,in final mau tinut la sectia de politie de la 23-oo pana a doua zi la orele 15,, va rog frumos ajutatima ce pot sa fac ??? va multumesc