avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 919 soluții astăzi
Forum Activitate Adryan1911

Activitate Adryan1911

inainte sa fac o plangere penala cred ca mai bine este sa fiu consiliat de un avocat care poate sa ma ajute sa o si intocmesc
Multumesc doamna sau domnisoara Ioana pentru sfaturi. Cel care are sa imi dea banii mi-a dat un sms acum in care spune ca mi-a transferat din nou banii in cont mai astept pana maine daca tot nu ajung bani sima minte iar voi lua aitudine
Am inteles. Este prima data cand mi se intampla acest lucru si vreau sa stiu cam cat ma duce totul din punct de vedere financiar si cam cat dureaza ca timp.


P.S. la final imi recuperet toti bani + cheltuielile de judecata sau nu?
sa il mai anunt ca ii fac acest lucru sau pur si simplu ma duc la politia de unde apartin si fac plangera? eu vineri seara i-am spus ca daca pana luni nu imi intra banii in cont o sa ii fac plangere penala pentru inselaciune. El este din constanta eu din chitila - ilfov. si inca ceva am citit pe forum ca ar fii mai bine sa merg pe civil decat pe penal este adevarat?
Buna ziua.
Am o mare problema prin prietena mea am ajuns la un individ pe care il cunostea ea de mult. Trebuia sa cumpar de la el 6 telefoane. Toate bune si frumoase am stabilit cum sa facem i-am trimis in accea seara suna de 160 euro prin money gram iar in ziua urmatoare inca 5000 ron am virat direct in contul lui.
Mentionez ca inainte sa ii virez banii in cont mi-a trimit un e-mail cu un formular de la o firma de curierat vezi doamne sa imi confirme mie ca el deja a pus coletul catre mine. In acel e-mail mai era trecut numele lui, CNP, contul si un text in care imi spunea ca diferenta de bani pe ultimele 2 tell sa ii pun in cont pana cel tarziu joi. Au trecut 2 zile nu a ajuns nici-un colet si el tot ma aburete ca a ajuns in alta parte, ca o sa imi puna banii in cont, azi mi-a spus ca ia pus dar nimic. Ma tot duce cu zaharelul si nu inteleg de ce? Eu am toate hartiile si de la money gram si de la banca. Vreau un sfat de la voi sa stiu ce am de facut mai departe ii fac plangere penala sau sa fac altceva?