avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1988 soluții astăzi
Forum Activitate Rvv

Activitate Rvv

da m-am gandit si eu la asta si am venit exact unde aveam nevoie problema este ca profesorii au observat ca nu e exagerare absentele nu depasesc bunul simt ideea e ca luate pe zile in total sunt 10 iar din 6 ore pe zi nu am lipsit chiar la toate si am alternat in asa fel incat sa nu fie o problema insa dirigita este un om imposibil, emotiv, disperat chiar, care nu poate distinge pragul critic si cel cat de cat uman pt clasa a 12-a ideea era ca per total absentele s-au adunat (si problema nu e nr lor la o sing materie ci in general) ceea ce este foarte suparator. Oricum, va multumesc pentru raspuns.
ma intereseaza daca se poate face acest lucru pt ca eu lipsesc tocmai pt pragtiri in particular pt bac si mai ales admitere si ma descurc mai bn daca nu pierd timpul la scoala ideea e ca mi se pare exagerat ceea ce sustine insa am nev de o dovada clara, in scris eventual.
buna ziua am si eu o intrebare: sunt eleva in clasa a 12-a si am facut in ultima luna o serie de absente justificate prin scutiri medicale si cateva personale problema este ca sunt amenintata de diriginta cu neparticiparea la examenul de bacalaureat din vara din cauza acestora va rog sa imi ziceti daca e posibil si in ce conditii se poate produce acest eveniment ? precizez inca o data ca absentele sunt motivate in proportie de 93% prin scutiri medicale si prin nedepasirea numarului maxim de scutiri personale(7) si de asemenea am citit regulamentul scolar impus pe perioada 2011-2012 si nu am gasit sanctiuni decat la absentele NEMOTIVATE.