avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 284 soluții astăzi
Forum Activitate stefanik1986

Activitate stefanik1986

ideea e ca eu am avut o alcolemie de 0.70 in sange (adica infractiune)...eu auzisem k dak ma impac cu el adik retraga...imi ramane decat alcoolul.si imi da permisul dupa 3 luni...care deja au trecut...el nu poate sa ma despagubeasca daunele dak knd o sa se stabileasca culpa comuna???
salut,am si eu niste nelemuriri...am dat acum 5 luni peste cineva ...eram eu la volan singur in masina...era sambata ora 12 ....persoana peste care am dat nu era pe treceere...trecerea fiind la 150 metri..PROBLEMA este k eu vineri seara am baut..si dupa accident la sange mia iesit alcolemia de 0.70....destul de mult tinand cont k dormisem 6 ore...in fine....ce fac acum??? va spun sincer k nu am avut cum sa l evit....el s a lovit la cap si si dupa 3 luni mia facut plangere ,venind cu un certificat medico-legal de 120 ingrijiri medicale....omu zice k nu are nik cu mine k vrea sa ia de la rca meu..e posibil asa ceva tinand cont k si el are o culpa??akm totusi eu iam oferit 3000 de lei k sa isi retraga plangerea...in cazul asta mias fii recuperat permisul....fazA e k nici dovada nu am primit...am vreo sansa sa imi iau dovada???expertiza accidentului inka nu s a facut...in ce stadiu imi iau o dovada sau e posibil???niste sfaturi va rog....aaa ...uitasem pietonul nu vrea sa 3000 de lei ...zice k isi ia de la asigurari mii de euro....el e un om cu bani si va zic sincer k certificatul medico legal este super umflat...de fapt el a stat 3 zile in spital...sfaturi va rog k ma dispera aceasta problema??????????????? ce se intampla cu permisul meu fiind vorba totusi de o culpa comuna....??? knd il mai vad???