avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Activitate pink425

Activitate pink425

Răspuns la discuția Agresiune si lovituri grave
da am certificat medico legal,am copie dupa amandoua iesiri de la spitale ...si dupa amenda primita in seara respectiva !...
am si eu o problema !! ...

in luna aprilie a anului trecut am fost agresat de 3 persoane in stare de ebrietate ,am primit 3 lovituri cu o bata spate(pe coloana) si o lovitura cu o caramida direct in cap(zona tamplei) si multe lovituri cu pumni si picioarele in stomac si in cap!....dupa o ora a venit un echipaj de politie care mi-a pus catusele desi eu eram in stare grava , imi cursase sange din ureche si aveam sange in gura ..am fost dus la sectie unde am fost tinut circa 4 ore timp in care am fost batut si acolo fara motiv ,fiind obligat sa recunosc ca am spart anumite masini si ca sunt filmat pe o camera ..am incercat sa le explic ca nu sunt eu si ca am dovezi dar nu m-au ascultat ,la politie am primit pumni in cap si in zona coastelor ...cei de la politie nu au vrut sa ma duca la spital desi le-am spus ca imi este rau , dupa 4 ore la plecare mi-au mai scris o amenda in care au spus ca am fost agresiv si ca le-am lezat demnitatea!!!...am ajuns la spital pentru a scoate certificat medico legal ,cei de la spital au cerut un agent sa constate dar a fost refuzata cererea ...am fost trimis la ora 1 noaptea de urgenta la spitalul din slatina ,unde acolo eram asteptat de un agent de la politie care mi-a pus mai multe intrebari...

eu nu am vrut sa ii chem in judecata pe motiv ca sunt saraci si nu am ce sa le iau despagubire... iar zilele trecute am fost chemat la politie sa fiu instiintat ca sunt dat in judegata pentru agresiune in care pentru o vanataie la picior a avut nevoie de 29 de zile de spitalizare :)) ...acum #-o imi pare rau si regret ca nu am facut pasul asta ,cu toate ca am ramas cu probleme de auz si de coloana ...se poate sa patesc eu ceva ,sau se poate sa pot sa le cer despagubiri acum daca eu nu i-am dat in judecata ??.... :hm: