avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate razvanbucc

Activitate razvanbucc

Răspuns la discuția demisia
am inteles deci sa-l las pe angajator sa ma dea afara ok va multumesc mult eu am 12 luni de munca in ultimii 2 ani dar nu la aceeasi firma am adeverintele de vechime de la toate firmele la care am lucrat o sa ma duc cu ele la somaj va multumesc inca o data o zii buna
Răspuns la discuția demisia
ok am inteles si daca nu este de acord (mai mult ca sigur nu este) ce pot face eu nu vreau sami dau demisia sunt obligat sami dau demisia daca in ultimele 24 de luni am strans 12 luni de munca si ma duc cu toare adeverintele de vechime daca dovedeste ca am facut un an de munca la somaj imi pot lua ajutor de somaj? si daca nu imi dau demisia ce pot ei sami faca ?
Discuție demisia
buna ziua .....de anul trecut mai exac dupa 2.06.2011 m-am angajat la o firma de curierat pana in momentul de fata zilele trecute ma sunat un sef sami spuna ca am gresit ceva si ca trebuie sami dau demisia iar eu am refuzat as dorii sa stiu daca ai pot obliba sa ma bage in somaj sau trebuie obligat 12 luni de zile sa po obtine somaj si inca o intrebare ce as putea sa fac daca imi dau demisia sami dea 4-5 salarii ca am auzit ca asa se face va rog sa ma luminati mesntionez ca eu nu am gresit cu nimik in firma respectiva sunt nisteacuzatii fabricate de ei astept raspunsul dvs va multumesc