avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Activitate MikaB

Activitate MikaB

Nu cred ca exagerez deloc.De ce eu ca administrator sau angajat la acea firma,care desfasor o activitate timp de 8 ore ,sa fiu obligat sa adun gunoaiele de pe domeniul public si nu cei care locuiesc in acel bloc,unii de zeci de ani.Nu se pune problema la fel si pentru ei?Cu maturatul in fata casei? EI LOCUIESC ACOLO,probabil toata viata,nu e firesc sa-si faca ordine si curatenie?Noi suntem acolo 8 ore pe zi,ei 24h.
De ce noi,care prin activitatea desfasurata platim taxe si impozite,suntem gasiti mai prosti?In timp ce locuitorii blocului scrumeaza pe geam,privind cum adunam gunoaiele,posibil tot ale lor??Intr-un fel, e ca si cum ai pune un musafir sa-ti faca curat ,in timp ce tu te uiti..Nu e deloc normal ce se intampla.
Vi se pare firesc ca prin regulamente aberante,tampite ,comuniste o Primarie ,oricare ar fi ea ,sa impuna agentilor economici sa intretina spatiile verzi din jurul blocurilor unde functioneaza??Acel agent economic desfasoara o activitate specifica , conform unei calificari,se straduieste sa plateasca hulpavului STAT taxe si impozite,bani din care acesti minusculi functionari isi primesc salariile..Ori sa vii tu Primarie,sa-mi ordoni mie administrator de firma,calificat in orice domeniu,sa fac munca de salubritate,sa curat spatiul verde,sa adun gunoaiele lasate de niste nesimtiti,deoarece angajatii tai de la salubritate si spatii verzi sunt putori?De exemplu o firma de infrumusetare,isi permite sa-si trimita angajata coafeza,cosmeticiana etc sa stranga gunoaiele din fata blocului in loc sa stea sa munceasca?Ba mai mult acea persoana trebuie sa fie un exemplu de curatenie,igiena etc.Daca eu ca si client vreau sa intru intr-un salon,si la intrare vad cosmeticiana ca aduna gunoaie de afara,oare mai intru sa-mi las pe mana ei tenul??De unde asemenea aberatii ca o Primarie sa-mi impuna mie,ca administrator de firma ,sa desfasor activitate de salubrizare?De ce nu ia nimeni masuri impotriva acestor reglementari??
Răspuns la discuția Schimbare permis de conducere
Daca permisul este in termen,la preschimbarea lui pentru schimbarea domiciliului mai este necesara fisa medicala?Va multumesc!