avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Activitate dorin27a

Activitate dorin27a

Tatal meu a lucrat patru ani la CFR in perioada 1991-1995 ajungand aproape de varsta de pensionare a verificat adeverintele si documentele pe care le detine, pentru a vedea daca se incadreaza in conditiile noii legi pentru pensie. Toate bune si frumoase pana cand a verificat aceasta perioada lucrata in cadrul CFR ului. I s-a spus de la Casa pensiilor din Bacau ca nu i s-a dat grupa de munca pentru functia de Sef formatie prevenirea si stingerea incendiilor pe care a ocupat-o in cadrul CFRului in perioada mai sus mentionata. Tatal meu a luat legatura cu Biroul resurse umane al Regionalei CFR Galati unde a primit un raspuns de genu ca nu are unde sa-l incadreze si ca de el a raspuns o alta persoana care si-a dat demisia si ca nu au cu ce sa-l ajute, persoana cu care a discutat i-a mai spus ca ea i-a rezolvat pe toti cei de care raspundea ea.
Dupa opinia mea conditiile de lucru sunt aceleasi ca ale unui pompier lucru usor de concluzionat.
Mentionez faptul ca cei 4 ani cu grupa iar asigura tatalui meu iesirea la pensie. Punct subliniat de casa de pensii Bacau
Intrebarea este se poate face o incadrare intr-o grupa de munca conform legislatiei in vigoare?