avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 816 soluții astăzi
Forum Activitate cameliavig

Activitate cameliavig

Santaj nu,doar lipsire de libertate si sechestrare,dar sechestrare unde ? pe trotuar?! pe domeniul public? Santaj de ce? ca nu l-am santajat nicicum.....
Lipsirea de libertate a fost pentru ca eu si sotul meu "am tras de el sa il bagam intr-o masina in care erau deja 5 bodyguarzi".dar numai interventia sotiei lui si a celor 2 vecini betivani ne-a speriat [pe noi si pe cele 3 masini pline cu bodygurazi cu care venisem la el.
am inteles.multumesc
Buna seara! Va spun povestea in mare.Am facut niste amenajari interioare in apartament cu un mester la negru cum face toata Romania.Problema este ca i-am dat o suma de bani in avans,dar acesta dupa ce a primit banii a facut doar o parte din lucrari si nu a mai venit pe la mine.Eu stiind unde sta,am fost la el la poarta sa discut.L-am sunat si a iesit la poarta.Am fost impreuna cu sotul si 2 prieteni.Acesta mi-a spus ca nu mai vine ca nu mai vrea si ca nu avem ce sa ii facem ca nu am semnat nici un contract cu el,ca nu avem ce sa ii facem si ca asta este.L-am amenintat ca il dam in judecata si ca o sa ne vedem la proces si am plecat.Lucru pe care l-am si facut un proces civil pebnntru restituirea banilor dati.Bun!!! toate ace4ste lucruri s-au intamplat acum 2 luni si 10 zile pe 10 ianuarie.Ieri am priomit o citatie penala la postul de politie din localitatea unde sta mesterul tepar.Cand am fost,eu si sotul meu suntem cercetati de catre politie pentru "privare de libertate si sechestrare de persoane". Am zis ce naiba?! Si seful de post ne-a citit rand cu rand plangerea penala formulata de mesterul tepar in care zicea ca eu impreuna cu sotul l-am tras afara din curte si am incercat sa il bagam in masina in care mai erau 5 persoane??? si ca trageam de el de mana sa il bagam in masina sa il ducem pe camp sa il omoram,dar numai interventia sotiei lui care a tras in sens invers si l-a bagat in curte l-a scapat de la moarte.Apoi eu eram cu 3 masini pline cu oameni care asteptau si priveau intreaga scena dar nici unul din ei nu au intervenit si nici nu l-au amenintat.In schimb eu cu sotul l-am amenintat ca ii dam foc,il radem de pe planeta,ii omaram familia.Cand au aparut 2 vecini care au auzit scandalul si tipetele sotiei,eu impreuna cu cele 3 masini am fugit in tromba!!!!


Cam asta este in mare.Acum suntem cercetati pentru privare de libertate si sechestrare. Am dat declaratii la post ca nu s-a intamplat nimic din toate acestea si ca sunt numai minciuni,am discutat civilizat maxim 10 minute dupa care am plecat.I-am spus ca avem si martori pe prietenii nostrii si acum seful de post o sa ii cheme pe ei la audieri. Ce sa facem?este posibil s adepuna plangere de sechestrare dupa 2 luni si jumatate de la eveniment? chiar daca ar fi fost asa el acum se trezeste? este normal,legal? Ce riscam? Cum scapammmm!!!????!!!