avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 949 soluții astăzi
Forum Activitate andrrea

Activitate andrrea

Răspuns la discuția restante banci
firma a spus ca a fost mandatata de banca sa recupereze doar restanta de 2600, daca nu platesc in cel mai scurt timp, creditul va trebui returnat in totalitate, 8500, plus restanta de 2600, in 24 de ore. EU PRIMESC PENSIE ALIMENTARA PT CEI 2 COPII, DE 200 LEI, PLUS CA AM SI O INdEMNIZATIE DE HANDICAP, PT BOALA CARE A DEBUTAT 23 DE ANI, ele se iau in calcul daca se ajunge la poprire? Saru-mana din suflet pt raspunsuri, pt ca ne ajutati neconditionat!!!!!!!!!Dumnezeu sa va aiba in paza lui!!!!!!
Răspuns la discuția restante banci
Este vorba despre un card de credit, de fapt, cu o linie de 8500, nu am mai platit de citeva luni si s-a adunat restanta de 2600 lei. Banca mi-a spus , ca si firma de recuperari,ca dosarul nu a fost vandut , ca firma de recuperare se ocupa doar de restanta, ca daca eu achit aceea restanta, dosarul merge din nou la banca. I-am intrebat daca dupa ce achit restanta, se revine la acelasi card de credit, adica, sa pot achita lunar rata de 612, cat era pana a acumula eu datorii, din care banca sa-si poata opri dobanzi, iar restul sa revina pe card, sa- l pot refolosi. Cei de la recuperari mi-au zis ca da, asa va fi, cei de la banca mi-au zis ca nu va fi asa, ca 612 lei, vor reprezenta rata si atat, ca nu voi mai putea refolosi nimic....nu mai inteleg nimic. A M DISCUTAT PENTRU O RATA MAI MICA, MI S-A SPUS CA NU POT FACE REFINANTARE SAU REESALONARE LA BANCA, PTR CA SUNT PENSIONARA BOALA...Banca a zis ca cardul e blocat, oricum a expirat,si ca sa nu ma mai duc sa ridic altul ca nu mi s-a mai aprobat..... Nu stiu ce sa fac, nu am posibilitate sa platesc 612, ptr ca mai am o rata de 300. Am aflat acum ca cei de la firma de recuperare sunt mandatari...Va rog din suflet ajutati-ma cu un sfat, va multumesc!!!
Răspuns la discuția restante banci
Buna ziua, revin cu o intrebare. Dosarul de credit a ajuns acum la o firma de recuperare, ei imi spun sa platesc restanta, daca nu, mi se pune poprire pe pensie. problema e ca eu mai am un al doilea credit, pe care il platesc, cu o rata de 300 lei. Firma de recuperare tine cont si de acesta, sau opresc 1/3 din venituri indiferent de conditii? Exista posibilitatea sa negociez cu ei o rata mai mica? nu stiu ce sa fac! Va multumesc!
Răspuns la discuția restante banci
Va multumesc mult pentru raspuns, o seara frumoasa!!
Răspuns la discuția restante banci
Chiar daca pensia e de boala? este considerata venit, nu? intreb, pentru ca l-a refinantare, banca a zis ca nu poate intra in calcul pensia ca si venit!
Discuție restante banci
Buna seara, imi cer scuze pentru deranj, am o problema si daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns. In anul 2008 am contractat un imprumut la o banca, in valoare de 15000lei.In 2009,din pacate,m-am imbolnavit, sunt pensionara pe caz de boala, veniturile mi s-au diminuat la jumatate. Am achitat cat am putut,insa din noiembrie 2011 nu am ma platit nici o rata. Am mers la banca pt refinantare sau reesalonare, mi s-a spus ca nu se poate pt ca am pensie de boala.Acum urmeaza ca banca sa rezilieze contractul de credit. eu nu am locuinta proprietate, sunt divortata, locuiesc cu parintii mei, am si 2 copii in intretinere, nu am masina, nici alte bunuri. Pensia de boala este revizuibila anual. Ce se poate intampla? Va multumesc!