avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Activitate giulia79

Activitate giulia79

Răspuns la discuția mama romanca si tatal danez
Va multumesc din suflet
Răspuns la discuția mama romanca si tatal danez
va multumesc,as mai avea o nelamurire,exista si varianta neobtineri paternitatii chiar daca el e tatal?sunt ingrozita la gindul ca odata obtinuta paternitatea ar putea sa vrea sa-l duca cu el in Spania odata stabilite perioadele cind ar avea voie sa-l vada,stiu ca fara acordul ambilor parinti nu se poate scoate minorul din tara...este adevarat?
Am un baietel de 1 an si o luna,pe care il cresc singura de cand l-am nascut,ca sa fiu mai precisa tatal(este cetatean danez)ne-a abandonat cind eram insarcinata in luna a treia,drept urmare eu avind resedinta in Italia a trebuit sa ma intorc acasa la parintii mei unde am si nascut,de ceva vreme ne-a ajutat financiar ne-a chiar vizitat de doua ori,pina acuma nu i-am refuzat dreptul de a-si vedea fiul dar a cam inceput cu amenintarile ca o sa-si ceara drepturile vazind ca eu nu vreau sa-l vizitez in Spania,nu are un serviciu stabil si actualmente locuieste in Spania,as dori sa stiu ce drepturi are asupra fiului meu?(tin sa precizez ca poarta numai numele meu)inainte de toate ar trebui sa ceara paternitatea?Multumesc anticipat