avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate dorian_d

Activitate dorian_d

Răspuns la discuția banca/firma recuperare
Eu va multumesc si imi cer scuze,nu mi-am dat seama.
Răspuns la discuția banca/firma recuperare
Va multumesc pentru raspuns,dar cred ca nu am stiut eu sa explic mai clar.
-In aprilie 2008 am mers la banca,am solicitat sa mi se calculeze tot ce datorez : credit restant,dobanzi,penalizari pentru intarziere,absolut tot.
-Au calculat aprox 3100 Ron
-am achitat absolut toata suma
-am facut si ordin de plata catre firma de recuperare
-banca nu a onorat ordinul de plata !!!
-timp de patru ani banca nu numai ca s-a folosit de banii mei,nu numai ca nu a trimis banii la firma de recuperare dar banca mi-a luat in acesti patru ani suma de 500 ron pentru administrare cont
-mi-au oprit 120 ron pe fiecare an pentru ca mi-au tinut banii pe loc in banca lor in loc sa ii trimita acolo unde scria in ordinul de plata
-nu mi-au trimis niciodata pana acum un extras de cont ...as fi mers imediat sa lamuresc lucrurile...
(cine ar fi atat de fraier sa tina bani intr-un cont in care nu se primeste dobanda,doar se plateste administrarea contului. )
-la firma de recuperare eu apar cu dosar ca nu am platit datoria
-chiar daca datoria s-a prescris,nu ma incalzeste cu nimic deoarece eu in realitate am platit toata,toata suma datorata plus penalitati si dobanzi si totusi voi sta toata viata cu grija ca undeva apar cu o datorie neplatita si nu se stie niciodata...
-si in tot acest timp banii mei au fost si sunt inca folositi de banca.!!!!
-si daca tot apar ca as fi dator,macar sa ma folosesc eu de bani care cu fiecare luna care trece se imputineaza,banca opreste intr-una administrare cont
- cu alte cuvinte ...banca a tinut pe loc in cont banii mei...ii ruleaza, iau dobanda la ei,taxeaza administrare cont,nu trimit banii mei acolo unde am solicitat prin ordinul de plata si nu ma lasa nici sa ii retrag.
-am incercat sa retrag banii dar nu se poate,banca spune ca am contul blocat.
-peste ani...suma va ajunge 0 zero prin administrarea contului...banca imi foloseste banii iar eu voi fi toata viata in baza de date a unei firme de recuperare ca datornic
repet : eu nu mai am nicio datorie
am achitat toata suma datorata
banii au stat si inca stau in banca

va multumesc

[editat de moderator-sa explicati mai clar nu inseamna sa scrieti cu litere mari, pe forum nu scriem cu majuscule pt ca e greu de citit un astfel de mesaj, multumesc]
Buna ziua
Eu am achitat integral un imprumut catre banca si am semnat si ordin de plata catre firma de recuperare in aprilie 2008.
Nu am stiut ca banca nu a facut plata,firma de recuperare mi-a scris de doua ori in acesti 4 ani,eu le-am trimis prin fax chitantele si ordinul de plata si am crezut ca s-a rezolvat.
Acum am primit pentru prima oara extras de cont de la banca,din care aflu ca suma a ramas in contul meu si s-a micsorat cu 500 Ron pentru administrarea contului.
Banii nu au ajuns la firma de recuperare,eu sunt inca dator dar banca nu imi permite nici sa retrag banii.
Ce pot sa fac?

Va multumesc