avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate naepopescu

Activitate naepopescu

Răspuns la discuția reincredintare minor
va rog ajutati-ma ca maine e termen si sunt foarte ingrijorat nu stiu cum sa mai actionez pentru a-mi vedea copilul. va multumesc
Răspuns la discuția reincredintare minor
pe fond la judecatorie am castigat si ea a facut apel (ma scuzati) la tribunal unde am termen maine.ea a iesit in perioada care s-a scurs de la introducerea apelului pana la primul termen din apel, pe care l-am avut pe 2 dec.maine este al doilea termen deoarece tribunalul a cerut ancheta sociala la domiciliul ei din Italia.mentionez ca pe fond ea a sustinut ca a venit definitiv in tara pentru a fi aleturi de copilul ei.
Răspuns la discuția reincredintare minor
imi puteti spune va rog in baza carei legi sau articol?
Răspuns la discuția reincredintare minor
va multumesc! am facut nenumarate plangeri de noua luni incoace dar mi s-a spus ca iesit pe baza hotararii de divort unde copilul ii era incredintat, si faptul ca am castigat pe fond si nu a fost irevocabil i-a permis sa iasa cu copilul din tara si sa-l inscrie acolo la scoala.maine am recursul
Răspuns la discuția reincredintare minor
noul cod civil ma ajuta cu ceva,? as putea obtine macar o custodie comun?va multumesc
Răspuns la discuția reincredintare minor
recursul este in curs.nu s-a solutionat
buna ziua,
sunt un tatic care in urma cu 12 ani am divortat de fosta mea sotie.minorul i-a fost incredintat ei pentru ca eu nu aveam domiciliu stabil, dar ea a plecat in strainate si mi l-a lasat mie pana acum un an.in 2010 m-am recasatorit, iar ea a aflat si m-a amenintat ca imi ia copilul.in conditiile astea eu am deschis proces pentru reincredintare minor si l-am castigat.intre timp ea a venit in tara a facut recurs si a luat copilul cu ea in italia influentandu-l cu bani.ce sanse am acum sa castig copilul la recurs el fiind de noua luni in italia.mentionez ca minorul are 14 ani.va multumesc.