avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Activitate placinta

Activitate placinta

Buna ziua , as avea si eu o intrebare daca sunteti amabil.Mi-a murit tata anul trecut pe 13 decembrie 2011 si a lasat in urma jumatate de garsoniera.Tatal meu a divortat de mama acum 12 ani,toate bune si a plecat in alta localitate traind in concubinaj cu alta femeie.amandoi au o garsoniera jumatate pe numele ei si jumatate pe numele lui tata,iar eu mai am un frate.problema este cum vom face sa luam partea lui tata caci asa si-a dorit.Noi nu am avut ajutor din partea lui tata timp de 12 ani,doar eu ca fata mi-am cautat tatal macar sa stiu ca traieste caci acea femeie a dorit sa incheiem orice legatura cu el caci il pierdusem.Noi fratii suntem mari si am avut o copilarie chinuita si acea femeie ia luat tot ce a avut . Tata a mai avut un apartament din partea parintilor si l-au vandut plus o masina.problema mare este caci acea concubina doreste sa ne ia si partea tatei caci tatal nostru am inteles ca are rate la banca de 75mil vechi si ea a spus bancii respective ca platesc mostenitorii,cu toate ca noi nu ne-am vazut cu tata 11 ani si nu am primit nici un leu.Noi suntem obligati sa platim datoria lui?Ma doare enorm de mult sufletul ca acea femeie incearca sa ne ia totul spunandu-ne ca nu avem ce castiga.Copilaria nu o putem recupera,anii din urma,suferinta dar macar o mica amintire de la tata.Noi avem fiecare o familie si nu ne permitem prea multe.Doresc doar ca acea femeie sa plateasca datoriile pe care le au avut,facut impreuna,cu care au impartit banii pe care ii aveau.AS DORI DIN SUFLET SA-MI RECOMANDATI CE AS PUTEA FACE,MACAR SA AVEM JUMATATEA TATEI,CACI ACEA FEMEIE IA LUAT MINTIILE
EU AM SI DECLARATIA DE LA POLITIE PRECUM CA MI-AM CAUTAT TATAL.VA MULTUMESC SI ASTEPT RASPUNS.CU RESPECT DANIELA.