avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Activitate ionelpop2007

Activitate ionelpop2007

Răspuns la discuția recuperare salarii
va multumesc tuturor! foarte neplacuta situatie. mai ales daca tu depindeai de acel salariu lunar.
Răspuns la discuția recuperare salarii
va multumesc frumos. dureaza mult o asemenea actiune? poate este o intrebare puerila, dar trebuie sa intreb. multumesc.
Buna ziua, problema mea este urmatoarea: am fost angajat cu carte de munca in cadrul unui proiect POSDRU si nu mi-am primit salariul de sase luni. Va rog respectuos sa ma sfatuiti ce sa fac in acest caz? Cum pot sa imi recuperez salariile neonorate? Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția incetare CIM conf. art.55-lit b)
multumesc foarte mult pentru raspuns, nu este in regula pentru mine, deoarece nici nu am fost platit atata vreme, iar daca plec de acolo si fara somaj, pana imi gasesc de lucru...
Răspuns la discuția incetare CIM conf. art.55-lit b)
Buna seara, va rog foarte mult sa imi spuneti care poate fi modalitatea de plecare de la o firma, in asa fel incat sa pot beneficia de ajutor de somaj? Motivul este ca nu am primit drepturile banesti de 3 luni de zile si nu pot trai fara salariu. Cum se poate incheia contractul de munca ca sa pot beneficia de somaj? Articol, lege, sugestii. Va multumesc anticipat.