avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Activitate Boldramona

Activitate Boldramona

Cum se intocmeste o plangere penala pentru neplata pensiei alimentare din rea vointa? Multumesc.
Sunt divortata, si am o fetita in intretinere. Fostul meu sotul meu nu mai vrea sa plateasca pensie alimentara pt ca spune el ca nu mai lucreaza.Si-a bagat lichidarea intentionat tocmai pentru a nu mai platii pensia alimentara.Nu il intereseaza de copil, nici macar nu o suna. A s vrea sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu o informatie ce pot face in acest caz? Cum pot formula cererea pentru a-l da din nou in judecata pt a platii pensia alimentara? Si cum pot descoperii unde lucreaza ? La fortele de munca am fost si nu mii se dau astfel de informatii ci doar organelor abilitate. Cum pot cere instantei sa verifice la fortele de munca daca lucreaza cu carte de munca sau nu? El avand si o firma de constructii pe numele lui dar eu nu stiu date si detalii despre aceasta. Cum trebuie formulata cererea catre instanta pt a rezolva aceste trei prbl ?
- pensia alimentara
-locul de munca unde lucreaza
-firma care este trecuta pe numele lui
Multumesc anticipat celor care imi pot da un raspuns si ma pot ajuta cu aceasta informatie. SI cred eu ca sunt foarte multe mame in acest caz.