avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 907 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela_cipi

Activitate mihaela_cipi

Răspuns la discuția garantie
si daca nu am semnat un contract de retinere a garantiei
Răspuns la discuția garantie
nu am semnat contract de garantie iar in decursul anilor s-a schimbat denumirea firmei de 3 ori, momentan nu mai lucrez la firma , iar ieri mi sa dat garantia de pe ultima firma unde am lucrat 4 luni din noiembrie 2011, pana in martie 2012, iar pentru lunile din 2008 pana in noiembrie 2011 nu am primit mi sa spus ca firma e in insolventa si sa depun o cerere la creante. am semnat si un angajament de plata ce nu a vrut sa mil dea intr un exemplar mie doar dupa ce am insistat , in acest angajament mi s-a gresit locul nasteri si punctul de lucru mai este valabil sau nu acest angajament
Răspuns la discuția garantie
trebuie sa fie obligatoriu in doua exemplare, unul il primesc si eu
Răspuns la discuția garantie
contractul de garantie trebuie sa cuprinda si contul bancar unde sunt depusi bani sau nu e obligatoriu. eu am semnat o declaratie prin care sunt de acord ca suma respectiva imi este retinuta din salar, aceasta declaratie poate fi contract de garantie sau nu
Discuție garantie
sunt angajata la un supermarket,cu gestiune comuna pe postul de casier, iar anul acesta a iesit minus mare la gestiune din cauza unui casier care nu scana toate produsele. are dreptul firma sa imi retina din garantie materiala daca sa gasit vinovatul sau nu.